StarCraft 2 to trylogia strategii czasu rzeczywistego, której pierwsza część miała swoją premierę w 2010 roku. Nie trzeba chyba dodawać, że do dziś nie brakuje jej gorących entuzjastów. Nawet ci, którzy znają SC 2 jak własną kieszeń przyznają, że w przyjemnością wracają do niej po latach, co oznacza, że gra przetrwała próbę czasu. Czy aktualnie do jej odpalenia rzeczywiście potrzebny jest mocny sprzęt? Wyjaśniamy w poniższym poradniku.
Powrót do przeszłości
StarCraft 2 niedługo skończy 6 lat, co oznacza, że na rynku gier PC jest już szacownym staruszkiem. Jednak rozbudowana kampania, możliwość gry przez sieć oraz edytor map nie pozwalają tak łatwo zapomnieć o tym tytule, tym bardziej, że oprócz trylogii producent oddał w ręce graczy również liczne dodatki – łącznie 9 misji. Ci, którym powyższy opis zrobił ochotę na przetestowanie gry, oraz ci, którzy chcieliby powrócić do znanego i lubianego tytułu, powinni zapoznać się z poniższymi wskazówkami odnośnie sugerowanych parametrów laptopa przeznaczonego do gry w SC 2 .
Przygotowanie do kampanii
Dobre wiadomości dla noszących się z zamiarem kupna laptopa do StarCrafta 2 są dwie: po pierwsze, jest to gra o niskich jak na bieżące standardy wymaganiach systemowych (Pentium 4 2.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB /GeForce 6600 GT lub lepsza/, 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7). Po drugie, z wielu „udogodnień” oferowanych przez producentów sprzętu, które znacznie podnoszą jego cenę, możemy ze spokojem zrezygnować, ponieważ ich brak nie będzie miał najmniejszego wpływu na jakość zabawy. Nie potrzebujemy więc ani czytnika linii papilarnych, ani dotykowego ekranu, ani nawet pojemnej baterii – każdy gracz będzie miał ładowarkę w pogotowiu, a najczęściej wcale jej nie odepnie. Tyle z rzeczy zbędnych – a co z niezbędnymi?
Na pewno zalicza się do nich piętnastocalowy ekran, który zagwarantuje komfortową rozgrywkę. Warto rozejrzeć się za takim z antyrefleksyjną powłoką, dzięki niej dostrzeżemy wszystkie detale nawet w pełnym słońcu. Ważne, by laptop posiadał klawiaturę numeryczną, której możemy przypisać liczne funkcje. 4 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 500 GB w zupełności wystarczą (lepiej rozejrzeć się za dyskiem hybrydowym, połączonym z SSD, który przyspieszy pracę laptopa i znacząco zwiększy jego wydajność). Procesory z serii i3 oraz i5 podołają wyzwaniu StarCrafta na ustawieniach ultra przy ok. 80 FPS – więcej, jeśli zdecydujemy się na dwie karty graficzne skorelowane w SLI, co oczywiście podniesie cenę zakupu. Wreszcie, last but not least, nie zapominajmy o typowo gamingowej myszy, która jest nieodłącznym towarzyszem gracza w StarCraft 2.
test