Nowa odsłona znanej i lubianej serii od studia Rebellion czyli Sniper Elite 4 pojawiła się właśnie w sprzedaży. W grze wcielamy się w tytułowego snajpera, a naszym zadaniem jest pomoc w przejęciu kontroli nad Półwyspem Apenińskim.

Aby móc w pełni cieszyć się wspaniałą grafiką i przenieść się do Włoch z okresu wojennego musimy posiadać całkiem mocny sprzęt. W artykule doradzimy jakimi parametrami kierować się oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do Sniper Elite 4.

Laptop gamingowy do Sniper Elite 4 – dlaczego warto?

Gra Sniper Elite 4 została udostępniona na wielu platformach: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Dlaczego więc warto jest rozważyć rozgrywkę na urządzeniu mobilnym? Taka opcja sprawdzi się u osób, których zasób portfela nie pozwala na posiadanie większej ilości urządzeń zapewniających w pełni komfortową rozgrywkę. Przykładem może być osoba, która potrzebuje mieć komputer zawsze „przy sobie”, a jednocześnie nie potrzebuje dodatkowej jednostki stacjonarnej przeznaczonej tylko do gier.

Biorąc pod uwagę te zmienne dobrym rozwiązaniem jest zakup mocnego laptopa gamingowego, za pomocą którego bez problemu wypełnimy należyte nam zadania nie rezygnując z przyjemności pod postacią rozgrywki w najnowsze tytuły. Ogromna ilość modeli laptopów do gier na rynku może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do gry Sniper Elite 4.

Wymagania gry Sniper Elite 4

Jednym z najważniejszych czynników decydującym o tym na jakim poziomie będzie możliwa rozgrywka oraz czy w ogóle będzie możliwa są wymagania sprzętowe gry. Według producenta, rozgrywka będzie mogła odbyć się na przyzwoitym poziomie na urządzeniu wyposażonym w procesor Intel Core i7-3770 3.5 GHz wspomagany 8 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o kartę graficzną to będzie to 4 GB GeForce GTX 970 lub Radeon RX 480. System operacyjny obsługujący grę to Windows 7, 8.1 lub 10 w wersji 64-bitowej.

Grę będzie można uruchomić na słabszych urządzeniach wyposażonych w procesor Intel Core i3-2100 3.1 GHz oraz 4 GB pamięci RAM; kartę grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870 oraz system operacyjny Windows 7, 8.1 lub 10 w wersji 64-bitowej. Należy pamiętać, że wyżej wymienione minimalne wymagania sprzętowe nie pozwolą na rozgrywkę na najwyższym poziomie.

laptop do Sniper Elite 4

Jaki laptop do Sniper Elite 4 wybrać?

Oczywiście dobierając laptop do konkretnej gry należy kierować się jej rekomendowanymi wymaganiami sprzętowymi. Jeżeli zależy nam na tym, aby urządzenie mobilne było pod ręką dłużej niż rok, wtedy należy rozpatrzeć zakup mocniejszego sprzętu, który z pewnością uciągnie większość świeżych tytułów. Wybierając urządzenie mobilne do gry Sniper Elite 4 należy rozglądać się za laptopem gamingowym. Na co więc zwrócić uwagę oprócz konkretnych wymagań sprzętowych przedstawionych przez Rebellion?

Ekran

Przy wyborze konkretnego modelu laptopa gamingowego warto jest zwrócić uwagę na ekran. Dobrym rozwiązaniem jest zakup laptopa z większa przekątną ekranu. Przekątna 17.3” stała się już standardem. Zakup urządzenia z większym ekranem, co prawda zagwarantuje nam wyższy komfort użytkowania, niestety kosztem mobilności laptopa. Oprócz tego większy ekran oznacza większe zużycie energii elektrycznej, o czym warto pamiętać gdy urządzenie będzie pracowało od czasu do czasu w trybie zasilania bateryjnego.

Ważnym parametrem, który trzeba uwzględnić jest również rodzaj matrycy. Matowa przyda się, gdy urządzenie będzie wystawione na częste działanie promieni słonecznych, błyszcząca natomiast da gwarancję wyższego kontrastu oraz nasycenia. Wybór pomiędzy rozdzielczością Full HD oraz 4K nie jest tak oczywisty jakby się to mogło wydawać.

Warto pamiętać o tym, że większy ekran, z większą rozdzielczością będzie potrzebował mocniejszego procesora, jak również lepszej karty graficznej aby zagwarantować tą samą płynność i szczegółowość obrazu, co taki sam ekran obsługujący mniejszą rozdzielczość. Jeżeli chcemy zakupić laptop gamingowy w rozsądnej cenie z większą matrycą, warto jest postawić na rozdzielczość Full HD.

Inne ważne parametry

Można tutaj wymienić ilość portów, dzięki którym nie będziemy musieli się obawiać o pracę z dodatkowymi akcesoriami. Duża liczba portów USB w standardzie 3.0, czytnik kart oraz wyjścia HDMI to podstawa.

Kolejną ważną cechą laptopa jest jakość wykonania, a więc rodzaj tworzyw użytych do produkcji urządzenia. Również ważnym parametrem jest sposób odprowadzania ciepła, jak również to, jak głośno pracuje laptop. Kultura pracy wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania i im lepsza jest, tym będziemy mogli spędzić więcej czasu na rozgrywce bez większego znużenia.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione w artykule cechy laptopa gamingowego, będziemy mogli cieszyć się pełnią doznań, jakie gwarantuje nam gra Sniper Elite 4.

Ranking laptopów do Sniper Elite 4