Resident Evil 7 mocno namieszał na rynku survival horrorów, a także oddzielił się grubą kreską od legendarnej już serii Resident Evil. Gra oferuje świetną oprawę audiowizualną, widok z perspektywy pierwszej osoby i mrożąca krew w żyłach atmosferę. Wybór laptopa do tej gry nie będzie prostym zadaniem. W tekście postaramy się Wam pomóc i podpowiedzieć, jaki laptop do RE7 wybrać. Napiszemy, dlaczego warto zdecydować się na solidny gamingowy laptop, jakie omawiana gra ma wymagania, a także na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę, wybierając laptop do Resident Evil 7.

Laptop do Resident Evil 7 – dlaczego warto?

Solidne laptopy, na których gra w najnowocześniejsze i najbardziej wymagające gry stały się naszym chlebem powszednim. Kilka lat temu dobry gamingowy laptop kosztował mały majątek i był niedostępny dla zwykłego gracza, a ilość modeli ograniczała się do paru.

Obecnie rynek gamingowych laptopów rozwinął skrzydła. Bez problemu znajdziemy całą masę najróżniejszych sprzętów z wielu półek cenowych, które umożliwią nam komfortowe granie w najnowsze gry – w tym w Resident Evil 7.

Gra na laptopie nie oferuje aż takiego komfortu, jak na PC’cie, jednak gdy zadbamy o zewnętrzny monitor i wygodne urządzenia peryferyjne, gamingowy laptop jest nam w stanie zaoferować znacznie więcej, niż komputer stacjonarny. Poza świetnymi osiągami uzyskujemy mobilność, którą nie mogą pochwalić się żadne komputery stacjonarne.

Resident Evil 7 – wymagania gry

Tytuł należy do jednych z bardziej wymagających konstrukcji. Minimalnymi wymaganiami, jakim musi sprostać, laptop do RE7, są procesor Intel Core i5 lub AMD FX 6300. Poza tym musi być wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 760 lub Radeon R7. Za wsparcie dla procesora przyjmuje się minimum 8 GB pamięci operacyjnej. Jak widać, minimalne wymagania mogą dać w kość nawet przyzwoitym laptopom.

Aby laptop do Resident Evil 7 sprostał wymaganiom rekomendowanym, musi być to jedna z lepszych maszyn na rynku. Powinniśmy znaleźć w nim procesor Intel Core i7 3.4 GHz lub analogiczny procesor AMD, kartę graficzna Nvidia GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R9 280. Pamięć operacyjna powinna wynosić aż 16 GB.

Laptop do Resident Evil 7 – na jakie cechy i parametry zwracać uwagę wybierając laptop?

Poza potężnymi podzespołami, w które powinien być wyposażony laptop do RE7, należy zwrócić uwagę na szereg innych aspektów i czynników, które pozwolą nam dopasować sprzęt do osobistych wymagań i preferencji. Decydując się na kupno nowego gamingowego laptopa, z całą pewnością, nie będziemy używać go wyłącznie do jednej gry. Warto więc postawić na sprzęt uniwersalny, który poradzi sobie z każdą nową grą.

Ekran

Im większy ekran w gamingowym laptopie, tym lepiej. Są to urządzenia, które rzadko nosimy ze sobą w teren. Warto więc postawić na czytelny wyświetlacz i większe gabaryty poprawiające komfort użytkowania niż na mobilność układu. Decydując się na sprzęt tego typu, dobrym pomysłem będą komputery o matrycy około 17-cali.

Rozdzielczość ekranu również jest kluczowa. Im większa, tym mocniej obciąża układ graficzny. Dlatego warto zastanowić się, czy połączenie jakości 4K z wyśrubowanymi wymaganiami Resident Evil 7 nie wpłynie na obniżenie ilości FPSów. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór laptopa gamingowego oferującego jakość Full HD.

Matryca

Możemy wyróżnić matryce TN i IPS. Matryce TN są tańsze, oferują gorsze parametry wyświetlanego obrazu, jednak słyną z szybszych czasów reakcji, co sprawia, że często montowane są w laptopach gamingowych. Jeżeli zależy Ci na matrycy IPS i lepszych kątach widzenia i palecie barw, przygotuj się na o wiele droższy wydatek.

Poza samym typem matrycy warto zwrócić uwagę na jej powłokę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą matryce matowe, na których trudnej dostrzec zabrudzenia i kurz. Matowe powłoki oferują również lepszą widoczność w słoneczne dni i przy negatywnych warunkach oświetleniowych.

Kultura pracy

Na kulturę pracy laptopa wpływa generowane ciepło oraz sposoby na jego redukowanie. Gdy laptop mocno się nagrzewa, komfort naszej rozgrywki spada, a żywotność całego układu maleje. Przed kupnem maszyny, warto popatrzeć na dokładne i niezależne testy układu chłodzenia i osiąganych temperatur. Gdy laptop nagrzewa się do wysokich temperatur, układ chłodzenia musi pracować ze wzmożoną siłą, co najczęściej kończy się hałasowaniem.

Porty i interfejsy

Im więcej portów, tym laptop będzie bardziej funkcjonalny. Warto zadbać o odpowiednią ilość portów HDMI, DisplayPort, USB oraz podstawowych złączach, takich jak DVI czy wyjście słuchawkowe. Dobry laptop do Resident Evil powinien posiadać minimum 2 porty HDMI 1.4 lub lepiej 2.0, parę portów USB 3.0 lub typu C, a także minimum jeden port DisplayPort. Do laptopa powinniśmy móc bez problemu podłączyć okulary VR, w których rozgrywka w ten survival horror będzie nie do opisania.

Ranking laptopów do Resident Evil 7 – Biohazard