Kolejna gra z cyklu Mass Effect została wyposażona w wysokiej jakości grafikę oraz wsparcie dla rozdzielczości 4K. Twórcy Andromedy wyodrębnili dwa rodzaje parametrów technicznych w laptopach dla graczy. Obejmują minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe.

Sprawdź, na jakim sprzęcie możesz zagrać w Mass Effect Andromeda oraz jakie parametry zapewnią ci rozrywkę z wysokiej jakości grafiką. Z naszego artykułu dowiesz się też, w jaki sposób wybrać laptop do gry.

Mass Effect – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Gry Mass Effect stworzył zespół deweloperów z Kanady – BioWare. Są oni twórcami innych tytułów: Dragon Age, Baldur’s Gate czy też Neverwinter Nights. Cykl Mass Effect jest odpowiedzią na serię filmów Gwiezdne Wojny. Gracz wędruje przez Drogę Mleczną i określa, jak potoczą się losy mieszkańców galaktyki.

Mass Effect Andromeda została wykonana z dużą dbałością o szczegóły. Jest to widoczne np. W wyglądzie postaci z gry. Towarzyszą im efekty cząsteczkowe i specjalne, a także specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa.

Mass Effect Andromeda – rekomendowane wymagania techniczne

Procesor, jaki powinien posiadać laptop do gry w Mass Effect Andromeda to AMD Phenom II X6 1090 T lub też Intel Core i5-4430 3.0 GHz. Najlepiej używać komputera osobistego, na którym został zainstalowany 64-bitowy system operacyjny Windows 10. Gracze potrzebują 8 GB pamięci RAM oraz 55 GB wolnego miejsca na dysku.

Wymagania minimalne do gry w Mass Effect Andromeda

Nieco gorsze efekty specjalne i niższej jakości grafika będą widoczne po uruchomieniu gry na komputerze osobistym o słabszym, ale wciąż dopuszczalnych parametrach technicznych. Na takie odstępstwa pozwala silnik Frostbite użyty do stworzenia Mass Effect Andromeda.

Minimalny wymagany procesor to AMD Phenom II X4 805 bądź Intel Core i3-560 3.3 GHz. Gę będą mogli uruchomić także gracze mający sprzęt z kartą graficzną AMD Radeon HD 6850 lub Nvidia GeForce GTX 650 Ti. Andromedę odpalą także posiadacze laptopa z systemem operacyjnym Windows 7 (także 64-bitowym). Powinni posiadać 4 GB pamięci RAM i 55 GB wolnego miejsca na dysku.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa do gry?

1. Wygodna klawiatura – nie powinna odkształcać się pod naciskiem; dobrze, aby klawisze były rozdzielone.
2. Precyzyjny touchpad – dzięki niemu unikniesz przypadkowych ruchów w grze i nie stracisz punktów.
3. Ekran – warto sięgnąć po laptopa o dość dużym ekranie, nawet 15 lub 16 calowym, aby móc dostrzec najmniejsze detale postaci i scenografii.
4. Matryca – najlepiej, aby była matowa, co zapobiegnie tworzeniu się refleksów w czasie słonecznych dni.

Ranking laptopów do Mass Effect Andromeda