H1Z1 King of the Kill to kontynuacja znanego survivalowego sandboksa FPS MMO utrzymanego w klimacie apokalipsy zombie. Nowa produkcja studia Daybreak Game Company nastawiona jest głównie na rozgrywkę PvP, która jest dynamiczniejsza od poprzedniej wersji gry. Aby móc cieszyć się w pełni rozgrywką należy zaopatrzyć się w dość dobry laptop. W artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do gry H1Z1 King of the Kill i zastanowimy się czy warto wybrać urządzenie mobilne.

Laptop gamingowy do H1Z1 – King of the Kill – dlaczego warto?

Gra H1Z1 – King of the Kill dostępna jest w platformie Steam. Dlaczego warto jest rozważyć rozgrywkę na urządzeniu mobilnym? Przede wszystkim opcja ta łączy w sobie posiadanie urządzenia, które wszędzie zabierzemy ze sobą, np. do pracy czy na uczelnie oraz które będzie pełniło funkcję gamingowej maszyny po trudach dnia codziennego.

Dla osób, które szukają uniwersalnego komputera, nie rezygnując jednocześnie z nowszych gier, wybór laptopa gamingowego jest idealną opcją. Ogromna ilość tego typu urządzeń na rynku może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do gry H1Z1 – King of the Kill.

Wymagania gry H1Z1 – King of the Kill

Aby można było w pełni cieszyć się rozgrywką w nową produkcję studia Daybreak Game Company musimy posiadać urządzenie wyposażone w procesor Intel Core i5-2310 2.9 GHz lub AMD Phenom II X6 1045T wspierany 8 GB pamięci RAM, kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 6870 oraz 20 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Minimalne wymagania sprzętowe gry H1Z1 – King of the Kill przedstawiają się następująco: procesor Intel Core i5-760 2.8 GHz lub AMD Phenom II X4 980, Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 275 lub AMD Radeon HD 4890 oraz 4 GB pamięci RAM i 20 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

laptop do H1Z1 King of the Kill

Jaki laptop do gry H1Z1 – King of the Kill

Wybór dobrego laptopa gamingowego powinien być decyzją przemyślaną, szczególnie gdy zależy nam, aby urządzenie było z nami kilka lat. Warto jest więc rozejrzeć się za mocniejszym sprzętem, który zagwarantuje nam pełnie doznań płynącą z rozgrywki na długi czas i pozwoli na sprawne uruchomienie nawet najświeższych tytułów.

Głównym kryterium wyboru laptopa do gry H1Z1 – King of the Kill są rekomendowane wymagania sprzętowe gry. Aby zapewnić sobie możliwie maksymalny komfort należy zwrócić uwagę na szereg innych czynników.

Ekran

Ważną cechą urządzenia są parametry związane z wyświetlaniem treści. Laptopy gamingowe cechują się stosunkowo większym rozmiarem, czyli większą przekątną ekranu niż typowe urządzenia mobilne. Przekątna 17.3” stała się już standardem, wśród laptopów gamingowych często można spotkać również ekran o przekątnej 19” .

Zakup urządzenia z większym ekranem zagwarantuje nam wyższy komfort użytkowania ale takie rozwiązanie ma też swoje wady. Większa przekątna oznacza na ogół spadek mobilności. Oprócz tego pojawia się większe zużycie energii elektrycznej, o czym warto pamiętać gdy nastawiamy się na pracę na zasilaniu bateryjnym.

Ważnym parametrem, który trzeba uwzględnić jest również rodzaj matrycy. Matowa przyda się, gdy urządzenie będzie pracowało przy silnym nasłonecznieniu, błyszcząca natomiast da gwarancję wyższego kontrastu oraz nasycenia. Spośród wymienionych już parametrów dużą rolę odgrywa rozdzielczość.

Do wyboru mamy Full HD oraz 4K. Większy ekran, z większą rozdzielczością oznacza większe zapotrzebowanie na moc zarówno od strony procesora, jak i karty graficznej. Jeżeli chcemy zakupić laptop gamingowy w rozsądnej cenie z większą matrycą, warto jest postawić na rozdzielczość Full HD.

Inne parametry

Na komfort pracy mają również wpływ inne parametry, takie jak duża ilość portów. Im więcej wejść w nowym standardzie tym lepiej, gdyż pozwalają one na swobodną rozbudowę stanowiska. Trzy porty USB w standardzie 3.0 i dodatkowe wyjście HDMI oraz czytnik kart pamięci pozwoli na swobodne korzystanie z urządzenia. Kolejną ważną cechą laptopa jest jakość wykonania, a więc rodzaj tworzyw użytych do produkcji urządzenia.

Przekłada się to na trwałość samego urządzenia i w pewnym stopniu na kulturę pracy. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione w artykule cechy laptopa gamingowego, będziemy mogli w pełni cieszyć H1Z1 – King of the Kill.

Ranking laptopów do H1Z1 King of the Kill