Jeśli możemy sobie pozwolić na wydanie 2500 zł na zakup laptopa przeznaczonego do wirtualnej rozrywki, aktualnie możemy już ze tę kwotę oczekiwać całkiem przyzwoitego sprzętu. O ile tańsze modele są przeznaczone stricte do pracy biurowej i odtwarzania multimediów, tak tu użytkownik będzie się cieszył (w zależności od wymagań sprzętowych produkcji, rzecz jasna) w miarę płynną rozgrywką na średnich detalach.

Ranking laptopów do gier za 2500 zł

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Laptop Ideapad 510-15IKBLaptop Ideapad 510-15IKB
2.Lenovo Z51-70Lenovo Z51-70
3.Dell Latitude 3560Dell Latitude 3560 (N002L356015EMEA_ubu)
  • Standardowa przekątna ekranu to nadal 15,6 cala, ale warto rozglądać się za modelami oferującymi rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli). Matryca matowa lub przynajmniej antyrefleksowa powłoka ułatwią rozgrywkę w każdych warunkach.
  • Nie musimy już korzystać z mało popularnych, zintegrowanych kart graficznych. O klasę lepsze będą dedykowane karty, polecane są modele Nvidia GeForce GT 940M, 840M lub 720M i nie warto schodzić poniżej tego standardu. Co się tyczy procesora, rodziny Intel Core i5, a nawet (przy odrobinie szczęścia do przecen i wyprzedaży) i7 zmieszczą się w proponowanym budżecie.
  • Głośniki w laptopach z tej półki cenowej nadal są traktowane przez producentów po macoszemu. Jeśli zdarzy się możliwość zakupu sprzętu z głośnikami marki JBL, należy ją rozważyć, ponieważ gwarantują lepszą niż przeciętna jakość dźwięku. Nadal nie uczynią jednak z laptopa urządzenia dla melomana.
  • Pamięć operacyjna nie przekroczy 4 GB, o ile portfel nabywcy nie dysponuje dodatkową dwustuzłotówką na nieprzewidziane wydatki. W takim wypadku można (a nawet trzeba) pokusić się o kupno maszyny z ośmioma GB RAM-u.
  • W tej cenie producenci oferują ciekawe rozwiązanie, jakim są dyski hybrydowe, czyli połączeniu wolnego dysku HDD o dużej pojemności (np. 1 TB) z szybszym SSD (np. 128 GB), co gwarantuje więcej wolnego miejsca przy jednoczesnym zwiększeniu płynności działania sprzętu. Jeśli decydujemy się wyłącznie na dysk HDD, lepiej nabyć ten o pojemności minimum 750 GB, a najlepiej 1 TB. W przypadku dysków SSD, na które warto postawić, wyznaczony fundusz pokryje koszt tych do 128 GB.
  • Rozsądnym dodatkowym zakupem byłaby mysz dedykowana dla graczy (za ok. 120 zł można wybrać model o wysokim DPI i wytrzymałych ślizgach). Podkładka chłodząca może przydać się osobom intensywnie eksploatującym sprzęt. Natomiast niezadowoleni z jakości audio w sprzęcie powinni rozpatrzyć podłączenie zewnętrznych głośników.

Laptop do gier do 2500 zł