Forza Horizon to gra, którą najlepiej obsługiwać na laptopie gamingowym o dobrych parametrach. Została wykonana dokładnie i z dbałością o szczegóły. Płynność i komfort gry wspomogą procesor Intel Core i7 oraz karta graficzna, np. AMD Radeon R9 290 X.

Co warto wiedzieć o grze Forza Horizon 3?

Forza Horizon 3 to pierwsza gra z serii, która jest dostępna na komputerach, również osobistych. Polega na braniu udziału w wielu wyścigach. Rozwój wydarzeń w grze zależy od użytkownika, dzięki czemu co chwila ma przed sobą nowe wyzwania. Wyścigi można zapisywać i udostępniać znajomym. Akcja gry toczy się w Australii. Do dyspozycji jest aż 350 pojazdów, których wygląd można zmieniać.

W Forza Horizon zagrać można zarówno samemu jak i z innymi graczami. Ta druga opcja jest zdecydowanie ciekawsza.

Forza Horizon 3 symuluje rozwija zręczność, a także zdolności organizatorskie. Gracz ma m.in. możliwość podjęcia decyzji o tym, kiedy odbędą się zawody. Przy okazji zwiedza Australię.

Elementy techniczne Forza Horizon 3

Trzecia część serii Forza Horizon została bardzo dopracowana pod kątem grafiki. Zadbano zarówno o wygląd otoczenia jak i pojazdów. Warto sięgnąć po laptopa o wyższych parametrach, aby móc w pełni docenić estetykę i jakość wykonania gry. Najlepiej wybrać dobrej jakości laptopa gamingowego.

Minimalne wymagania do gry Forza Horizon 3

System operacyjny, jaki powinien posiadać komputer do gry w Forza Horizon 3 to 64-bitowy Windows 10. Odpowiedni procesor to AMD FX-8350 bądź Intel Core i5-4460 3.2 GHz. Akceptowalną szybkość i płynność gry zapewni pamięć RAM 8 GB. Aby zainstalować trzecią część Forza Horizon potrzeba 55 GB wolnego miejsca na dysku. Dzięki karcie graficznej AMD Radeon R7 260 X lub NVIDIA GeForce GTX 760 będzie można cieszyć się dobrą jakością obrazu.

Rekomendowane wymagania sprzętowe do gry Forza Horizon 3

Zdecydowanie lepszy odbiór gry zapewni karta graficzna p nieco wyższych parametrach. Odpowiednia będzie NVIDIA GeForce GTZ 1060, NVIDIA GeForce GTX 970 lub też AMD Radeon R9 290 X. Laptop do gry powinien być wyposażony w 64-bitowy system Windows 10 oraz procesor Intel Core i7-3820 3.6 GHz. Do zainstalowania Forza Horizon 3 potrzebne jest 55 GB wolnego miejsca na dysku. Wspaniałą płynność zapewni pamięć RAM o pojemności 12 GB.

Godne polecenia są notebooki MSI: GS63VR, GS43 VR lub GT72VR. Przy wyborze laptopa do gry warto też rozważyć zakup Saelicu Veni G731 bądź Saelicu Veni G531.

Jak wybrać laptopa do gry w Forza Horizon 3?

Przy zakupie komputera osobistego do gry w Forza Horizon 3 należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Równie istotne są też:

1. Odpowiednio duży ekran: najlepiej wybierać spośród sprzętu z 15,6-7 calowym ekranem.
2. Matowa matryca: zapobiegnie tworzeniu się odblasków na ekranie. Pozwoli na dokładniejsze zapoznanie się ze szczegółami graficznymi. Nie zmęczy też oczu tak, jak błyszcząca matryca.
3. Precyzyjny touchpad: dzięki niemu gracz bez trudu wybierze nowy kolor swojego pojazdu i przyspieszy jego ruch w trakcie wyścigów.
4. Klawiatura z rozdzielonymi klawiszami: zapobiegnie przypadkowemu naciśnięciu klawiszy.
5. Dobra jakość materiału, z którego został wykonany laptop: komputery z wysokimi parametrami technicznymi powinny być trwałe i wytrzymałe. To niemały wydatek, dlatego warto aby posłużył jak najdłużej.

Ranking laptopów do Forza Horizon 3