Jeśli jesteś fanem gier sportowych nie mogłeś ominąć wrześniowej premiery Fify 2017. Kolejna odsłona flagowej produkcji Electronic Arts – symulatora piłki nożnej nie tylko została odświeżona pod względem kosmetycznym, ale również otrzymała kampanię fabularną i szereg usprawnień rozgrywki. Jedną z ciekawszych zmian jest wykorzystanie silnika Frostbite od DICE, który kojarzony jest z takimi produkcjami, jak: Battlefield czy Star Wars Battlefront. Między innym ze względu na to, rozgrywka na laptopie, na zadowalającym poziomie będzie możliwa tylko na potężnym sprzęcie. W artykule podpowiemy na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze laptopa do Fify 2017 i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Gamingowy laptop do Fify 2017 – dlaczego warto?

Istnieje szereg wad i zalet korzystania z takiego rozwiązania. Dlaczego warto jest więc zdecydować się na urządzenie mobilne? Główną zaletą posiadania laptopa gamingowego jest połączenie jego mobilności i wspaniałych parametrów pozwalających na swobodną rozgrywkę w najnowsze tytuły.

Laptop jest więc dobrym rozwiązaniem, gdy zachodzi potrzeba posiadania komputera zawsze „przy sobie”, nie rezygnując jednocześnie z możliwości grania. Obecnie producenci oferują ogromną ilość modeli gamingowych laptopów, dzięki czemu dobranie urządzenia według własnych upodobań zarówno sprzętowych, jak i ceny maszyny staje się niezwykle proste. Warto jest również pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, dzięki którym uzyskamy większy komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Fifa 2017 – wymagania gry

Aby móc cieszyć się dostatecznym poziomem rozgrywki – jakością grafiki oraz płynnością należy zwrócić uwagę na zalecane wymagania gry Fifa 2017. Jeśli chodzi o procesor to według producenta Intel Core i5-3550K 3.40 GHz, bądź AMD FX 8150 3.6 GHz będzie dobrym rozwiązaniem, który wraz z 16 GB pamięcią RAM zagwarantuje świetną płynność gry.

Oczywiście kolejnym ważnym aspektem jest wybór karty graficznej, zatem postawienie na grafikę Nvidii da dostateczny poziom już od modelu GTX 660, natomiast w przypadku AMD, będzie to Radeon R9 270. Oprócz tego gra wymaga 50 GB wolnej przestrzeni dyskowej i systemu operacyjnego Windows 7/8.1/10 w wersji 64- bitowej. Posiadanie wyżej wymienionych możliwości sprzętowych zapewni rozgrywkę na dostatecznym poziomie.

Grę uruchomimy na laptopie wyposażonym w procesor Intel Core i3-2100 3.1GHz lub AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz. 8GB RAM, 50 GB wolnej przestrzeni dyskowej oraz karta grafiki Nvidia GTX 460 lub AMD Radeon R7 260 to minimalne wymagania sprzętowe gry Fifa 2017. Należy pamiętać, że minimalne wymagania gry pozwolą jedynie na rozgrywkę na najsłabszej jakości, więc jeśli chcemy zapewnić sobie maksimum doznań konieczne jest posiadanie mocnego laptopa.

Jaki laptop do Fify 2017 wybrać?

W Fifę 2017 możemy zagrać na takich platformach, jak: Xbox One, PlayStation 4 oraz PC, ale jaki laptop sprawi, że grając w ten tytuł będziemy mogli zagwarantować sobie pełnie doznań? Głównym wyznacznikiem przy wybieraniu laptopa do konkretnej gry są jej rekomendowane wymagania udostępniane przez producenta. Dobrą praktyką jest celowanie wyżej niż poprzeczka ustawiona przez Electronic Arts w tym przypadku.

Dzięki zakupowi mocniejszego parametrycznie urządzenia damy sobie gwarancje na to, że laptop wystarczy na kilka lat do przodu oraz da możliwość uruchomienia świeższych produkcji. Skupmy się więc na dodatkowych składowych, na których zwrócenie uwagi zagwarantuje nam maksimum doznań.

Ekran

Laptop, który ma służyć do gier musi być wyposażony w stosunkowo duży ekran. Przekątna o wielkości 17,3” uznawana jest za standardowe rozwiązanie, stanowiące kompromis pomiędzy czytelnością oraz mobilnością całego urządzenia.

Należy pamiętać, że przy zdecydowaniu się na większą matrycę, np. 19” trzeba liczyć się ze dużym spadkiem mobilności. Większa matryca oznacza również większy pobór mocy oraz potrzebuje mocniejszego procesora i karty graficznej aby uzyskać taki sam poziom detali i płynność gry co w przypadku mniejszych przekątnych.

Warto zwrócić uwagę jaką rozdzielczość oferuje nam dana matryca laptopa. Świetnym rozwiązaniem jest rozdzielczość Full HD (1920×1080) zarówno dla mniejszych, jak i większych przekątnych ekranu. W przypadku korzystaniu z laptopa w obecności dużego nasłonecznienia warto jest pomyśleć o matowej matrycy, błyszcząca natomiast gwarantuje większy kontrast i nasycenie.

Porty i interfejsy

Mnogość portów zawsze pozytywnie wpływa na lepszą ergonomię urządzenia. Dwa porty USB w standardzie 3.0 oraz wyjścia HDMI, dzięki którym połączymy się w łatwy sposób z dodatkowymi monitorami, to minimum jeśli chodzi o laptopy gamingowe.

Dodatkowe parametry

Czyli szereg cech, dzięki którym rozgrywka stanie się przyjemniejsza i zwyczajnie mniej męcząca w przypadku dłuższych „posiedzeń”. Dobre materiały wykonania laptopa oraz wysokie noty w testach dotyczących głośności i temperatury pracy sprawią, że granie stanie się mniej nużące.

Możliwość dowolnego podświetlenia klawiatury, dodatkowe czytniki kart pamięci, czy nawet możliwości rozbudowy urządzenia (np. dodatkowy slot na dysk), wpłyną pozytywnie na jakość pracy, oraz zagwarantują, że maszyna zagości na biurku dłużej niż rok. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione zmienne będziemy mogli cieszyć się w pełni nową odsłoną produkcji EA, czyli Fifą 2017.

Ranking laptopów do Fifa 2017