Diablo 3 to kolejna odsłona słynnej, fabularnej gry akcji od Blizzard Entertainment. W grze wcielamy się w jedną z kilku dostępnych postaci i podejmujemy walkę ze złem. Aby móc w pełni cieszyć się rozgrywką Diablo 3 wystarczy urządzenie ze średniej półki ze względu na stosunkowo niskie wymagania gry. W artykule opowiemy o wymaganiach sprzętowych oraz podpowiemy na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do Diablo 3.

Laptop do Diablo 3 – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na rozgrywkę na urządzeniu mobilnym? Przede wszystkim, opcja ta jest świetnym rozwiązaniem dla osób szukających uniwersalnego i mobilnego urządzenia. Biorąc pod uwagę wymagania sprzętowe gry, laptop pozwalający na cieszącą oko rozgrywkę nie będzie musiał odznaczać się nadzwyczajną mocą. W dalszej części artykułu podpowiemy na co zwrócić przy wyborze laptopa do gry Diablo 3.

Wymagania gry Diablo 3

Aby odczuć pełnie doznań podczas gry w Diablo 3 musimy posiadać urządzenie wyposażone w procesor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, wspierany 2 GB pamięci RAM, kartę grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza) oraz 12 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Jak można łatwo zauważyć wymagania sprzętowe nie są zbyt wygórowane, dlatego wybór laptopa do Diablo 3 nie będzie wiązało się z dużymi kosztami.

Jaki laptop do gry Diablo 3?

Przy wyborze laptopa warto jest zastanowić się czy planujemy korzystanie z urządzenia przez dłuższy czas. Mocniejszy parametrycznie laptop posłuży dłużej i umożliwi uruchomienie świeżych produkcji. Głównym kryterium wyboru laptopa do gry Diablo 3 są rekomendowane wymagania sprzętowe gry.

Zakupienie odpowiednio mocniejszego sprzętu sprawi, że laptop stanie się naszym przyjacielem na kilka najbliższych lat. W celu zapewnienia sobie maksymalnego komfortu, szczególnie przydatnego przy dłuższych „posiedzeniach”, warto zwrócić uwagę na szereg innych parametrów.

Ekran

Duży komfort podczas grania w Diablo 3 uzyskamy na laptopie, którego ekran jest większy niż standardowe już 15,6”. Ekrany o przekątnej 17,3” oraz 19” zagwarantują dużą wygodę i dadzą większą przyjemność rozgrywki. Ze wzrostem rozmiaru ekranu spada mobilność urządzenia, dlatego trzeba brać to pod uwagę szczególnie, gdy laptop często towarzyszy nam w podróży, czy pracy. Większe zużycie energii elektrycznej towarzyszy laptopom z większymi ekranami. Warto mieć to na uwadze, gdy urządzenie często pracuje na zasilaniu bateryjnym.

Do wyboru mamy różne rodzaje matryc. Matowa pozwala na komfortowe użytkowanie laptopa przy silnym nasłonecznieniu, a błyszcząca da gwarancję wyższego kontrastu i nasycenia. Do gry w Diablo 3 w zupełności wystarczy rozdzielczość Full HD. Takie rozwiązanie zagwarantuje wysoką szczegółowość obrazu oraz nie nadszarpnie nazbyt naszego portfela.

Dodatkowe parametry

Dodatkowe parametry, które warto mieć na uwadze przy wyborze laptopa do gry Diablo 3. Materiały wysokiej jakości, które posłużyły do wykonania laptopa oraz wysokie noty w testach dotyczących głośności i temperatury pracy sprawią, że rozgrywka stanie się wyjątkowo przyjemna. Dodatkowe porty USB 3.0 oraz HDMI i czytniki kart pamięci pozwolą na podłączenie dowolnej ilości akcesoriów.

Ranking laptopów do Diablo 3