Call of Duty WW2 to kolejna odsłona słynnej gry FPS od Sledgehammer Games. W grze wcielamy się w żołnierza, który bierze udział w globalnym konflikcie. Przez długi czas nie było wiadomo do końca w jakich realiach zostanie osadzona fabuła gry. Obecnie wszystko wskazuje na to, że zrezygnowano z futurystycznej wizji świata na rzecz konfliktu w Wietnamie. Firma Activision ogłosiła, że świeża odsłona Call of Duty skupi się na tradycyjnej walce. Gra pojawi się prawdopodobnie na tegorocznych targach E3. Czego możemy się spodziewać?

Call of Duty 2017 – Futurystyka czy powrót do korzeni?

Nadludzkie zdolności żołnierzy i wszechobecna futurystyka – w takich realiach osadzone zostały poprzednie części gry. Wygląda na to, że formuła mocno się wyczerpuje, o czym może świadczyć sprzedaż poprzednich części Call od Duty.

Trzy produkcje pod rząd tego typu wyraźnie przejadły się graczom. W grudniu ubiegłego roku firma delikatnie zasugerowała, że realia gry mogą być osadzone w XX wieku. Firma opublikowała Tweeta z pistoletem M1911, co może sugerować, że nowe CoD, może rozgrywać się w czasach I, bądź II Wojny Światowej.

Jaki komputer udźwignie ciężar nowego Call od Duty?

Z pewnością będziemy musieli wyposażyć się w mocną parametrycznie jednostkę centralną. Szybki procesor, mocna karta graficzna i ogromna ilość RAMu jest mile widziana. Biorąc pod uwagę wymagania sprzętowe poprzedniej części CoD, czyli Infinite Warfare, należy uzbroić się w najmocniejsze komponenty, aby móc cieszyć się w pełni CoD 2017. Procesor pokroju Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM oraz karta grafiki GeForce z serii GTX 1070 powinny wystarczyć aby rozgrywka była na zadowalającym poziomie.

Czym kierować się przy wyborze komputera do CoD 2017?

Należy przede wszystkim zastanowić się czy poszukujemy urządzenia mobilnego, czy raczej stacjonarnego sprzętu. W pierwszym przypadku, odpowiednim rozwiązaniem będzie zakup odpowiednio mocnego laptopa gamingowego. Złożenie stacjonarnego komputera, który udźwignie ciężar świeżej wersji Call od Duty należy uzależnić od wymagań sprzętowych gry oraz własnych potrzeb. Należy więc zwrócić uwagę na rekomendowane wymagania sprzętowe gry.

Monitor lub ekran laptopa

Duży komfort podczas grania w Call od Duty 2017 uzyskamy na laptopie, którego ekran jest większy niż standardowe już 15,6”. Ekrany o przekątnej 17,3” oraz 19” zagwarantują dużą wygodę i dadzą większą przyjemność rozgrywki. Jeśli chodzi o monitory współpracujące z jednostką z centralną należy celować w większe rozmiary.

Należy pamiętać, że ze wzrostem rozmiaru ekranu spada mobilność urządzenia (laptop) oraz rośnie zapotrzebowanie na moc. Warto jest uzbroić się w stosunkowo mocniejsze karty graficzne i procesory, gdy chcemy zachować pełną szczegółowość i płynność rozgrywki na większym ekranie.

W przypadku urządzeń przenośnych warto zwrócić uwagę na typ matrycy. Mamy do wyboru matryce matowe i błyszczące. W zależności od wybranej opcji uzyskujemy inne parametry, tj. kontrast i nasycenie. Jeśli chodzi o rozdzielczość możemy wybierać między Full HD oraz 4K.

Dodatkowe parametry

Dodatkowymi parametrami, które warto mieć na uwadze przy wyborze komputera do gry Call of Duty 2017, są: ilość portów wejściowych, system chłodzenia i poziom głośności pracy urządzenia. Duża liczba dodatkowych portów ułatwi współpracę z różnymi akcesoriami, dzięki czemu w pełni dopasujemy urządzenie do swoich preferencji. Dobre i ciche chłodzenie spowoduje wzrost komfortu szczególnie, gdy lubimy spędzać przed komputerem dużą ilość czasu.

Ranking laptopów do Call of Duty