Kupno komputera stacjonarnego jest często nie lada wyzwaniem. Na rynku znajduje się wiele typów stacjonarek, jednak w jaki sposób wybrać najlepszy model, spełniający nasze wymagania?

Jaki komputer do 2000 złotych?

Mogłoby się wydawać, że kwota 2000 złotych nie wystarczy na zakup odpowiedniego sprzętu. Okazuje się jednak, że w takiej cenie możemy liczyć na bardzo ciekawe rozwiązania.

Kwota pozwala na zakup MSI Pro 16 Flex. Urządzenie zostało wyposażone w wydajny 4-rdzeniowy procesor Intel Celeron N3160 oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel Graphics 400. Wbudowana pamięć RAM to 4 GB, z możliwością 2-krotnej rozbudowy, natomiast objętość pamięci to 500 GB. Urządzenie sprawdzi się idealnie do niezbyt wymagającego użytku domowego oraz standardów biurowych. Sprzęt posiada najważniejsze elementy takie jak: dotykowy ekran, kamerę internetową oraz wbudowane głośniki. Łączność z innymi urządzeniami oraz siecią można uzyskać dzięki WiFi, Bluetooth, 2 szybkich łączy USB oraz 1 łącza HDMI. Warto również pamiętać, że w cenie do 2000 złotych uzyskamy MSI Pro 16 Flex bez systemu operacyjnego.

Jaki komputer do gier za 2500 złotych?

Współczesne gry są coraz bardziej wymagające. Chcąc korzystać z nowoczesnej rozrywki, zmuszeni jesteśmy inwestować, w coraz nowocześniejsze urządzenia. W takiej sytuacji najlepiej jest zainwestować w urządzenia stacjonarne, które z czasem można łatwo rozbudować, by zwiększyć jego możliwości. Tym samym można  kupić tańszy sprzęt, który przez niewielkie modyfikacje będzie nadążał za wymaganiami rynku.

Przykładem komputera dla graczy w budżecie do 2500 złotych będzie nowoczesny Optimus E-sport MH110T-CR10. Urządzenie zostało zapakowane w nowoczesną czarną puszkę, dzięki czemu zachowuje designerską stylistykę. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Intel Core i3-7100 oraz kartę graficzną GeForce GTX 1050. To zestawienie pozwoli na emocjonującą grę w DOTA2,League of Legends, czy GTA V. Urządzenie zostało wyposażone we wbudowaną pamięć RAM 8 GB oraz pojemność dysku 1 TB. Produkt w tej cenie nie posiada systemu operacyjnego. Sprzęt posiada jednak bardzo dobre parametry, dzięki czemu jest doskonałym budżetowym komputerem dla graczy.

Jaki komputer do gier do 3000 złotych?

Mogłoby się wydawać, że dodanie 500 złotych do planowanego budżetu na zakup komputera jest nieznaczną kwotą. Jednak jak się okazuje, zwiększenie wydatku wpływa bardzo pozytywnie na poszerzenie możliwości kupowanego sprzętu. Dlatego kupując nowy komputer dla gracza, warto zastanowić się nad nieznacznym powiększeniem planowanej kwoty wydatku.

Powiększając kwotę wydaną na komputer stacjonarny warto zainwestować w Elite G3060. Sprzęt posiada w tym przypadku lepszy (niż poprzednio wymieniony) procesor – Intel Core i5 – 7400 oraz nowszą kartę graficzną – GeForce GTX 1060. Producent zapewnia możliwość grania w takie produkcje, jak Wiedźmin, czy Battlefield 1.

Zestaw komputerowy

Niezależnie od tego, na jaki komputer stacjonarny się zdecydujemy, warto również zadbać o odpowiednie akcesoria uzupełniające. Oszczędzanie w tym aspekcie, często mija się z celem. Technika zmienia się tak szybko, że inwestycja w droższe dodatki pozwoli na użytkowanie akcesoriów, nawet w połączeniu z nowszymi urządzeniami.

Decydując się na zakup monitora, warto postawić na znane i sprawdzone marki. Tym samym rozważmy produkty firmy LG, Asus oraz BenQ. Sprzęt tego typu kupimy już od 600 złotych. Natomiast najdroższe modele mogą nawet kilkukrotnie przewyższyć cenę komputera stacjonarnego.

Uzupełnieniem zestawu komputerowego będzie myszka oraz klawiatura. Do wyboru mamy zarówno najprostsze, standardowe urządzenia, jak również bardzo designerskie gadżety. Sprzęty mogą posiadać dodatkowe przyciski funkcyjne lub ciekawe podświetlenie, ułatwiające grę nawet w porach nocnych, bez dodatkowego światła.

Kupując akcesoria do komputera powinniśmy analizować nie tylko ich parametry, ale również wygląd. Pamiętajmy, że urządzenia dostępne na rynku będą nie tylko realizować swoje funkcje. Stanowią również ciekawy dodatek.

Polecane zestawy komputerowe