Worms WMD to najnowsza odsłona niezwykle popularnego cyklu strategicznych turówek z sympatycznymi robakami w roli głównej. Poza klasycznymi rozwiązaniami studio Team 17 dodało kilka nowych elementów- sterowanie pojazdami i ukrywanie się pod ostrzałem w zabudowaniach.

Cel gry pozostał taki sam jak w innych Wormsach – eliminacja robali przeciwnika w możliwie najkrótszym czasie. Podczas zabawy korzystamy z dobrze znanego schematu z poprzednich odsłon serii. W eliminacji wroga pomoże nam ogromny arsenał różnorodnych broni- przez klasyczne bazooki, granaty, palnik, linę do sprawnego poruszania się po mapie, aż do super owiec, nalotów z kiełbaskami, dynamitu, czy kija baseball’owego.

Gracz może personalizować swoje robaki, przez dodawanie im nakryć głowy, twarzy, nagrobków, głosu, czy nadawaniu imion. W grze Worms WMD dodano również możliwość sterowania najróżniejszymi pojazdami, które pomogą w boju- np. czołgiem, który zadaje ogromne obrażenia. Poza tym możemy chować się w budynkach i wykorzystywać ich strukturę do sprawnego prowadzenia ognia.

Szata graficzna Worms WMD wykonana została w bajkowym stylu, z ładną, rysunkową kreską. Za fizykę odpowiedzialny jest autorski silnik studia Team 17. Poniżej prezentujemy rekomendowane wymagania gry Worms WMD.

Rekomendowane wymagania Worms WMD

  • System: Windows 7 64 bitowy
  • Procesor: Intel Core i5 Quad Core 2.5 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX
  • Pamięć RAM: 8 GB

Polecane zestawy komputerowe do Worms WMD