The Unspoken to jedna z pierwszych gier, które zostały wypuszczone wyłącznie na okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Twórcy ze studia Insomniac Games oddali graczom żądnym nowych wrażeń ciekawą grę FPP multiplayer osadzoną w realiach magicznych bitew.

Celem rozgrywki w The Unspoken jest wojna Player vs. Player. Gracze wcielają się w magów, a ich celem jest eliminacja innych graczy. W tym celu twórcy przygotowali 25 różnych zaklęć, wśród których znajdziemy magiczne osłony, kule ognia, rzucanie gromami, czy przywoływanie potworów.

Zabawę w The Unspoken widzimy z perspektywy pierwszej osoby, a podczas walki na śmierć i życie muszą być przestrzegane zasady honorowe. Jeżeli złamiemy którąś z zasad pojedynków, czeka nas wizyta egzekutorów z prastarego zakonu.

Podczas rozgrywki możemy przeprowadzać kolejne pojedynki na jednej z kilku różnych aren. Każda z nich cechuje się innymi warunkami przestrzennymi i możliwościami obrania odmiennej strategii podczas pojedynku.

Gra nastawiona jest wyłącznie na tryb multiplayer, wobec czego nie uświadczymy w niej praktycznie żadnej fabuły, ani kampanii dla jednego gracza. Obszarem, w którym rozgrywane są pojedynki, jest duża metropolia, a arenami wycinki miasta, takie jak np. ślepy zaułek.

Jaki sprzęt do The Unspoken?

By pograć w The Unspoken, musimy zaopatrzyć się zarówno w solidnego PC’ta, jak i okulary wirtualnej rzeczywistości. Gra została stworzona na VR Oculus Rift i nie pogramy w nią na zwykłych monitorach.