Dark Souls 3 to trzecia, pełna emocji odsłona osadzonego w realiach fantasy, mrocznego RPG akcji studia From Software. Gra niezwykła, która zachwyci niejednego miłośnika tematyki fantasy.

Jest to fabularna gra akcji, która jest kontynuacją gry Dark Souls 2 . Dark Souls 3 ukaże się 15 kwietnia w Polsce. Z kolei Dark Souls 2  została zapowiedziana 7 grudnia 2012 podczas Spike Video Game Awards 2012, a jej premiera odbyła się 11 marca 2014 na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, natomiast 25 kwietnia na komputerach z systemem Windows. Pierwsza edycja tej gry przypada na 2011 rok.

Nowa odsłona kontra stara

Tytuł gry utrzymany jest w klimacie poprzednich części serii. Nie wszystko jednak pozostaje takie samo. Gra zaskoczy użytkowników paroma nowościami, bo oferuje nowe lokacje, nowych przeciwników i bossów, a także niedostępne wcześniej dla graczy bronie, zbroje i przedmioty. W grze wprowadzono też między innymi możliwość składania ofiar z ciał zabitych wrogów oraz specjalne techniki walki mieczem, których gracz uczy się w toku rozgrywki.

Tak czy inaczej użytkownicy nie zdążą się znudzić! To nie lada gratka dla wszystkich amatorów fantastyki. Gra pełna mrocznych rycerzy powraca w nowej odsłonie!

Dark Souls 3

A w niej spotkanie ze smokiem oraz wspomniane nowe rodzaje broni i ataków. Dla gracza dostępny jest np. atak lekki lub atak mocny. Jeśli dostępna jest energia, atak jest mocniejszy.

Rycerz wyposażony może być we włócznię lub ogniste bomby czy magiczne pociski. Gra jest szybsza, dynamiczniejsza, bardziej widowiskowa. Przeciwnicy są bardziej agresywni i przerażający. A wśród nich ziejący ogniem smok i czerwone fantomy, którzy też stosują nowe techniki ataków. Opancerzone ciała przeciwników sugerują, że bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z czymś naprawdę okrutnym. Ta gra to pułapki, bomby i oczy dookoła głowy.

Moc wrażeń i wartka akcja

W tej części jest więc nowa moc. Z jednej strony powtórka tego, co było – z drugiej nowe odsłony. To gra pełna wartkiej akcji, wciąż trzymająca w napięciu.

Fabuła toczy się w ruinach zamków i budowlach. Bohater przemierza różne zakamarki, by zmierzyć się z siłami wroga. Napotyka na swej drodze różnych przeciwników.

Gracze Dark Souls 3 po raz kolejny trafiają więc do mrocznego, fantastycznego świata, w którym praktycznie wszędzie czeka zagrożenie. W gruncie rzeczy rozgrywka opiera się na podobnych zasadach jak w częściach poprzednich. Bohater stopniowo odkrywa fragmenty historii. A nie jest to łatwe bo,  by w pełni poznać uniwersum produkcji trzeba czytać opisy przedmiotów, rozmawiać z napotkanymi postaciami, a także korzystać z opracowań przygotowanych przez samych fanów.

Dark Souls 3 screenshot

Zabawę rozpoczynamy od stworzenia samego bohatera. Twórcy przygotowali dla graczy dwanaście klas postaci, ale w rzeczywistości, podobnie jak we wcześniejszych odsłonach, nie mają one aż tak dużego znaczenia, ponieważ podczas rozgrywki postać rozwijamy wedle uznania.

Po wykonaniu tej czynności gracz przechodzi do właściwej zabawy, która opiera się głównie na eksploracji poszczególnych lokacji oraz toczeniu pojedynków, podczas których niezwykle premiowana jest cierpliwość i spokój. Każdy przeciwnik (łącznie spotkamy kilkadziesiąt rodzajów niewidzianych wcześniej wrogów) stanowi bowiem wyzwanie, a dodatkowo co jakiś czas musimy się także zmierzyć z jednym z kilkunastu bossów. System walki bohatera nie zmienił się diametralnie, ale m. in. wprowadzono nowe techniki, np. pozycję gotowości, pozwalającą na wyprowadzanie potężnych ciosów. Jak w każdym prawdziwym RPG-u, tak i tutaj z czasem zdobywamy nowe wyposażenie, które, podobnie jak również samego bohatera, można rozwijać, zwiększając tym samym możliwości swojego ataku i obrony. Oczywiście podczas całej zabawy znajdujemy także rozmaite przedmioty (ponad dwieście różnych elementów), posiadające różnorodne właściwości takie jak np. leczenie, odtruwanie, nakładanie efektów na bronie itp.

Wymagania minimalne Dark Souls 3:

 • System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 64 bitowy
 • Procesor: Intel Core i5 2500 3.3 GHz lub AMD FX-6300 3.5 GHz
 • Karta graficzna: GeForce GTX 750 lub Radeon HD 6870 1 GB
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • DirectX: 11
 • Wolne miejsce: 20 GB

Wymagania rekomendowane Dark Souls 3:

 • System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 64 bitowy
 • Procesor: Intel Core i7 2600 3.4 GHz lub AMD FX 8350 4.0 GHz
 • Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub odpowiednik
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • DirectX: 11
 • Wolne miejsce: 20 GB

A zatem Dark Soul 3 to gra dla osób, które lubią zanurzyć się w atmosferze ciemności, szybszej rozgrywce i wzmocnionej intensywności walk. Gra ciekawa graficznie, uzupełniona o efekty specjalne, które zachwycą niejednego gracza.

Polecane zestawy komputerowe do Dark Souls III