Agents of Mayhem to trzecioosobowa gra akcji pochodząca ze studia Volition – znanego z między innymi Saints Row i serii Red Faction. Wcielamy się w niej w przedstawicieli międzynarodowej organizacji M.A.Y.H.E.M. (Multinational Agency for Hunting Evil Masterminds), do której należą rozmaici superagenci. Jak to bywa w przypadku tego rodzaju fabuły, naszym przeciwnikiem jest zły charakter w postaci Doktora Babylona i jego banda łotrów.

Fabuła gry, choć nie brzmi bardzo skomplikowanie, to w rzeczywistości jest wciągająca. Dodatkowego smaczku dla fanów Saints Row może nadać fakt, że akcja gry Agents of Mayhem osadzona jest w tym samym uniwersum. Zaczerpnięto projekt świata, symbolikę oraz niektóre elementy fabularne.

W Agents of Mayhem wcielamy się w pracownika organizacji o nazwie M.A.Y.H.E.M. (Multinational Agency for Hunting Evil Masterminds). Grupa ta zrzesza superagentów z całego świata, którzy zjednoczyli się, aby stawić czoła innej, składającej się z samych złoczyńców grupie o nazwie L.E.G.I.O.N. (League of Evil Gentlemen Intent on Obliterating Nations).

Czarne charaktery, pod dowództwem złego Doktora Babylona, postawiły sobie za cel opanowanie świata i są bardzo blisko dokonania tego wyczynu. Aby postawić kropkę na „i”, tworzą specjalną maszynę, której potęga pozwoli pokonać nawet superagentów z M.A.Y.H.E.M. Naszym zadaniem, jako członka grupy dowodzonej przez Persephone Brimstone, jest nie dopuścić do triumfu zła nad dobrem, oraz pokonać nikczemnego Doktora Babylona.

Agents of Mayhem to gra w trybie single player, w której nasz bohater porusza się po otwartym świecie. Jako trzecioosobowa strzelanka, AoM dostarcza dużo dynamicznej akcji w ciekawych, azjatyckich lokacjach. Rozgrywka toczy się w stolicy Korei Południowej – Seulu. Rozpoczynając zabawę mamy do wyboru wielu różnych superagentów, którzy różnią się między sobą specjalizacjami. Wśród nich znajduje się ekspert od broni energetycznej (Fortune), komandos wyposażony w potężny karabin szturmowy (Hollywood), czy zabójczy na średnim dystansie dzięki swojemu harpunowi Hardtack. Wyruszając na misję otrzymujemy możliwość stworzenia trzyosobowego zespołu, który naszym zdaniem będzie w stanie najlepiej poradzić sobie w walce z przeciwnikiem. W trakcie akcji mechanika gry umożliwia dowolne przełączanie się pomiędzy wybranymi członkami zespołu.

Studio Volition, które stworzyło Agents of Mayhem, zadbało także o zupełnie nowy silnik graficzny, który odpowiada za wygenerowanie znacznej ilości oszałamiających efektów specjalnych, jednocześnie gwarantując płynną rozrywkę. Tytuł ten zyskuje oryginalności, dzięki zastosowaniu komiksowego stylu graficznego.

Od strony wizualnej gra prezentuje się całkiem przyzwoicie. Każdy z bohaterów posiada swoje indywidualne zachowania i towarzyszące im animacje. Warto zwrócić uwagę na ogromna ilość efektów specjalnych. Jest ich tak wiele, że w niektórych momentach mogą nawet utrudnić kierowanie postaciami.

Agents of Mayhem w pełni zasługuje na miano dobrego i interesującego tytułu. Ciekawa fabuła, duża ilość kombinacji bohaterów czynią rozgrywkę atrakcyjną i zróżnicowaną. Choć autorzy nie ustrzegli się kilku mankamentów, jak chociażby powtarzające się etapy, to w ogólnym podsumowaniu Agents of Mayhem wypada całkiem pozytywnie – choć zawsze mogłoby być lepiej.

Minimalne wymagania Agents of Mayhem:

System operacyjny: Windows 7 64-bitowy

·         Procesor: Intel Core i5-680 3.6 GHz lub AMD Phenom II X4 940

·         Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti lub AMD Radeon R7 260

·         Pamięć RAM: 6 GB

·         Wolne miejsce: 20 GB

 Rekomendowane wymagania Agents of Mayhem:

·         System operacyjny: Windows 7 64-bitowy

·         Procesor: Intel Core i5-4440S 2.8 GHz lub AMD FX-8150

·         Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti lub AMD Radeon HD 7850

·         Pamięć RAM: 8 GB

·         Wolne miejsce: 20 GB

Polecane zestawy komputerowe do Agents of Mayhem