Czy pad do gier może okazać się dobrym prezentem? Oczywiście, należy jednak odpowiednio go dobrać, zarówno pod względem platformy, jak i designu oraz parametrów. Dobrej jakości gamepad na pewno podniesie komfort rozgrywki, a każdy gracz z pewnością chciałby dostać prezent tego typu.

W artykule podzielimy gamepady ze względu na najpopularniejsze platformy, a także doradzimy, jakie ciekawe kontrolery świetnie nadadzą się na prezent zarówno dla gracza-amatora, jak i pro gamera.

Jaki gamepad na prezent do PC’ta?

Gamepady do komputerów klasy PC zdobywają coraz większą popularność. Gry wypuszczane na PC’ty coraz częściej wspierają gamepady i umożliwiają przeniesienie rozgrywki na zupełnie inny poziom. Nie w każdej grze klawiatura oferuje maksimum wygody podczas sterowania, a dobór odpowiedniego kontrolera znacząco podniesie komfort grania. Na jaki zatem gamepad warto się zdecydować?

Gamepady do komputerów to różnorodne urządzenia z każdej półki cenowej. Najtańsze z nich kupimy za blisko 10 zł, podczas gdy najdroższe to wydatek rzędu 500 złotych. Jaki wybrać? Na pewno nie najtańszy. Odradzamy tanie kontrolery nie tylko ze względu na kiepskie parametry, ale również ze względu na nikły komfort obsługi i dużą awaryjność.

Decydując się na kontroler do komputera w ramach prezentu, warto pomyśleć o przedziale cenowym od 50 do 200 złotych. W takiej kwocie bez trudu znajdziemy solidny kontroler, który wytrzyma niejedną rozgrywkę, a dodatkowo zaoferuje świetne podzespoły i ciekawą stylistykę.

Zdecydowanie lepiej decydować się na gamepady bezprzewodowe. Nie wiemy, jak potoczy się rozgrywka, czy obdarowywana osoba będzie grała w bliskim otoczeniu komputera, czy woli przenieść rozgrywkę na kanapę, czy łóżko. Warto zwrócić uwagę również na duża ilość funkcyjnych przycisków. O wiele łatwiej będzie nam sterować w grach gamepadem wyposażonym w odpowiednia ilość przycisków.

Jaki gamepad na prezent do Xbox One?

Pady do konsol najnowszych generacji wypuszczane są w wielu ciekawych edycjach designerskich. Ich specyfikacja oraz ogólna konstrukcja nie różni się między sobą, jednak to stylistyka sprawia, że stają się one pożądanym obiektem wśród wielu graczy.

Decydując się na sprezentowanie pada do Xboxa One, będziemy musieli wyłożyć nieco więcej gotówki. Najtańsze oryginalne i zwyczajne pady kosztują około 200 złotych, podczas gdy designerskie wersje kupimy za około 250 – 300 złotych. Wersje elitarne to koszt blisko 500 złotych.

Wśród gamepadów do Xboxa One możemy wyróżnić ciekawe konstrukcje nawiązujące do poszczególnych gier – Star Wars, czy Gears of War. Znajdziemy również gamepady o ciekawym, neutralnym wzornictwie.

Kontrolery z konsoli Xbox One pasują również do komputerów PC, na których zainstalowany jest system Windows. Dzięki temu kupując jeden pad, możemy sprawić graczowi funkcjonalny kontroler, który przyda mu się do obydwu platform.

Jaki gamepad na prezent do PlayStation 4?

gamepad na prezent

Pady do konsoli PS4 nie są tak uniwersalne, ja kontrolery od firmy Microsoft. Zaletą konsoli PlayStation 4 jest jednak możliwość stosowania nieoryginalnych kontrolerów, które kupimy w znacznie przyjaźniejszych cenach. Oryginalne pady DualShock 4 mogące pochwalić się bezprzewodowym działaniem oraz panelem dotykowym, to koszt blisko 200 złotych. Tańsze zamienniki wyniosą nas około 100 – 150 złotych.

W przypadku konsoli PlayStation 4 możemy zdecydować się na klasyczne wersje czarne, lub pokusić się o sprezentowanie wersji białej, lub unikatowej wersji złotej, która zdecydowanie trafi w gust każdego wyrafinowanego gracza.

Jaki gamepad do Smartfona?

Rozwój rynku gier na urządzenia mobilne na systemie Google Android przeżywa prawdziwy rozkwit. Obecnie coraz więcej gamerów decyduje się na kupowanie oraz granie w gry na swoich smartfonach, czy tabletach. Jeżeli zamierzamy sprawić prezent bliskiej osobie, która uwielbia grać na smartfonie, warto pomyśleć o specjalnym padzie, który znacznie ułatwi te rozgrywki. Dobrej klasy pady do smartfonów kupimy za około 100 – 200 złotych. Posiadają one specjalne klipsy, na których zamontujemy smartfon, a sam pad konstrukcyjnie przypomina te znane z konsol najnowszych generacji. Ze smartfonem łączy się za pomocą modułu Bluetooth.

W przypadku gamepadów do tabletów znajdziemy nieco inne konstrukcje. Te z reguły dedykowane są urządzeniom o konkretnych przekątnych, a ich montaż odbywa się poprzez umieszczenie tabletu pomiędzy dwiema rączkami kontrolera.

Polecane gamepady na prezent