Pierwszoosobowe strzelanki od zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem graczy. Oferują one bowiem dynamiczną rozgrywkę, która nierzadko zapiera dech w piersiach. Wszystko to sprawia, że każda nowa gra należąca do tego gatunku komentowana jest niezwykle szeroko.

 Jaka strzelanka pierwszoosobowa? Polecane FPS 2017

Mając to na uwadze, postanowiliśmy przejrzeć kalendarz premier zaplanowanych na bieżący rok w poszukiwaniu nowych, obiecujących tytułów, które mają szanse trafić do serca graczy na całym świecie. Po wnikliwej analizie udało nam się wskazać 5 najbardziej gorących premier tego roku.

Prey

Prey

Na początek gra, która nawiązuje do produkcji o tym samym tytule, wydanej 11 lat temu. Gracze wcielą się w rolę Morgana Yu, który, na swoje nieszczęście, został wykorzystany w ramach projektu mającego na celu udoskonalenie ludzkiej rasy. Mówiąc krótko – zostały na nim (bądź na niej, gdyż Morgan może być też kobietą) wykonane liczne eksperymenty naukowe.

W ich trakcie stacja kosmiczna zostaje przejęta przez obcych, którzy przy okazji dążą do unicestwienia głównego bohatera. Naszym zadaniem okaże się przetrwanie. Pomocne w tym okażą się rozmaite bronie oraz nasze nowe zdolności. Gra pozostawi nam sporo swobody, dzięki której sami zdecydujemy, w jaki sposób wykonamy poszczególne zadania. Producenci gwarantują dynamiczną i ciekawą rozgrywkę, dlatego jest na co czekać. Premiera gry Prey przewidziana została na 5 maja.

Get Even

Get Even

Na drugiej pozycji znajduje się tytuł łączący w sobie gatunek FPS z przygodówkami grozy. Oparta zostanie na klimacie psychologicznego horroru, w trackie którego gracze będą odrywali kolejne fragmenty przedstawianej historii.

Fabuła, podobnie jak w przypadku gry Prey, skupiona jest wokół jednej osoby. Tym razem jest nią prywatny detektyw Cole Black, który pewnego dnia budzi się w zapuszczonym szpitalu psychiatrycznym, całkowicie pozbawiony wspomnieć. Pamięta on wyłącznie jedną sytuację ze swojego życia – próbę uratowania pewnej młodej kobiety.

Przeszłość sterowanego bohatera poznajemy dzięki specjalnemu hełmowi, który odczytuje z jego mózgu zapisane wspomnienia. W trakcie gry będziemy instruowani przez naszego porywacza (Reda), który „pomoże” nam w odkrywaniu fabuły i podczas starć z przerażającymi przeciwnikami. Premiera gry w maju.

Batalion 1944

Batalion 1944

Choć II wojna światowa w grach została przedstawiona już wielokrotnie, wciąż powstają nowe tytuły, których akcja osadzona jest właśnie w tamtym okresie. Doskonałym na to przykładem jest gra Batalion 1944, którego premiera będzie miała miejsce w tym roku.

Podkreślić należy jednak fakt, że produkcja studia Bulkhead Interactive nie będzie posiadała trybu single player – w całości jest bowiem nastawiona na rozgrywkę sieciową. Będzie ona skoncentrowana na potyczkach piechoty, w trakcie których gracze będą mogli wykazać się swoją zręcznością. Gra zawierać będzie między innymi takie tryby jak capture the flag, deathmatch, domination oraz rozgrywki drużynowe.

Strafe

Strafe

Tym razem produkcja utrzymana w klimacie science fiction, charakteryzująca się klasycznym podejściem do rozgrywki. Jak wskazują twórcy, jest ona tworzona na bazie inspiracji oldskulowych strzelanek z lat 90. ubiegłego wieku.

Wszystko to sprawia, że Strafe będzie niezwykle dynamiczną grą o bardzo wysokim poziomie trudności. Zadaniem gracza będzie ciągłe toczenie walk z pojawiającymi się wrogami oraz unikanie ich ataków. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że lokacje w grze będą generowane losowo. Mówiąc krótko – już 9 maja czeka nas niezła rozwałka.

Quake Championship

Na koniec coś o kolejnej odsłonie legendarnej serii Quake. Wersja Championship ma oferować wyłącznie rozgrywkę wieloosobową, w nawiązaniu do gry Quake III: Arena, w ramach której gracze rywalizowali ze sobą na wielu dynamicznych arenach.

Gra bardzo mocno ma nawiązywać do poprzednich odsłon, dlatego możemy spodziewać się takich broni jak rail gun czy wyrzutnia rakiet. Jak wskazują twórcy, nowy Quake tworzony jest również z myślą o zmaganiach e-sportowych.

Polecane gamepady do Persona 5