Na dniach ujrzy światło dzienne ostatni oficjalny dodatek do trzeciej części trylogii Wiedźmina. Pomimo że gra obchodzi właśnie rocznicę premiery, nadal nie brak fanów wykonujących misje poboczne lub ponownie rozpoczynających główny wątek historii. Czym Wiedźmin zyskał sobie tylu sympatyków?

Kompendium Wiedźmina 3

Wymieniać można długo. Ogromny świat z nieograniczoną swobodą ruchu, niezliczone questy poboczne, „gry w grze”, wreszcie olśniewająca grafika i wciągająca fabuła, stworzona w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Cokolwiek nie powiedzieć o tym tytule, zawsze będzie to za mało, a tak naprawdę entuzjastyczne recenzje graczy (nie tylko rodaków) mówią same za siebie. O Wiedźminie wiadomo również, że aby cieszyć się z nim w pełni, wymagany jest mocny procesor i nie ustępująca mu karta graficzna. Czy przyda się coś jeszcze? W tym erpegu, jak i w wielu innych tytułach, istotna będzie odpowiednia myszka, ułatwiająca eksplorację terenu i dająca nam przewagę w walce z przeciwnikami. Podpowiadamy, czym się kierować podczas zakupu nowego urządzenia wskazującego.

Przewód, budowa i wykończenie

Opinie tych, którzy włączyli Wiedźmina tylko na godzinkę, a wyłączyli po kilkunastu sugerują nam zakup gryzonia odpornego na poślizg spoconych dłoni. Zwróćmy uwagę na wykończenie urządzenia – boczne panele powinny być gumowane, a całość wykonana z solidnych materiałów. Ślizgacze z teflonu mają za zadanie zmniejszyć tarcie pomiędzy powierzchnią myszy a podkładką do minimum. Zmęczenie dłoni podczas wielogodzinnych sesji RPG wyeliminują żłobienia pod mały i serdeczny palec, jak w myszy Mionix Castor. Dylemat przewodowa/bezprzewodowa każdy powinien rozstrzygnąć samodzielnie, choć wydaje się, że obecnie większość produktów dla profesjonalistów jest jednak wyposażona w kabel (najlepiej w oplocie, który chroni przed uszkodzeniami i irytującym plątaniem).

Parametry

Szerokie zakresy DPI kuszą, przecież wielu z nas wybiera produkty z parametrami możliwie jak najwyższymi, bo więcej znaczy lepiej. W rzeczywistości ustawienie zbyt wysokiej czułości może sprawiać, że przestrzelimy cel bądź nie trafimy czysto w przeciwnika. Zachowajmy więc zdrowy rozsądek – czołowe modele, jak np. Logitech G602 oferują maksymalne DPI o wartości 2500, za to dają możliwość jego regulacji w trakcie rozgrywki, w zależności od aktualnie wykonywanego elementu questa. Gracze nie powinni też obawiać się, że w ferworze walki gryzoń przestanie reagować na ich komendy: np. Razer Naga Hex umożliwia wykonanie 250 kliknięć na minutę z czasem reakcji 1 ms!

Polecane myszki do Wiedźmina 3: Dziki Gon