Komu kanapkę? Kto nie grał w TF2, nie docenia w pełni wagi tej przekąski. Jeśli przyszłoby wybrać najzabawniejszy sieciowy shooter, mało chyba byłoby graczy, którzy nie zagłosowaliby na produkcję Valve. Na czym polega fenomen Team Fortress 2?

Kompendium Team Fortress 2

Kreskówkowa grafika, osiągnięcia, przedmioty, współpraca, czapki, świąteczne eventy. Oto TF2 w kilku słowach, które nie oddają jednak w pełni uroku tej gry. Starcia drużyny Blue i drużyny Red wciągają natychmiastowo, a serwery nie pustoszeją mimo upływu czasu. Do wyboru gracza oddano 9 klas postaci, i tylko od ich przemyślanej współpracy zależy zwycięstwo nad przeciwnikiem. Bohaterowie są naprawdę różni, każdy ma swoje wady i zalety, ale żaden nie dominuje nad pozostałymi. Trybów zabawy jest kilka, dodatkowo wzbogaca ją kolekcjonowanie broni i elementów ubioru oraz zdobywanie osiągnięć. Kto nie grał, musi spróbować – pod jednym warunkiem. Wiadomo, że żadne urządzenie nie zastąpi doświadczenia i umiejętności, jednak brak solidnej, gamingowej myszki skazuje nas na niepowodzenie już na samym starcie. Jak zatem ją wybrać? Oto pomoc.

Przewód, budowa i wykończenie

Drużyna Red dominuje nad Niebieskimi i emocje sięgają zenitu? Lepiej nie tracić kontroli nad gryzoniem w decydującym momencie. Pomoże w tym powierzchnia antypoślizgowa, a szczególnie gumowane panele po bokach myszy. Czy przyciski wytrzymają nieprzerwany ogień? Tak, pod warunkiem, że są obliczone na dużą ilość kliknięć, jak np. 10 milionów w Bloody V7m od A4 Tech. W trakcie starcia nikt nie ma ochoty szarpać się z upartym kontrolerem, wybierzmy więc mysz z teflonowymi ślizgaczami, wytrzymałymi i gwarantującymi płynne ruchy, które niejednokrotnie przeważą szalę zwycięstwa na jedną za stron. Jeśli decydujemy się na mysz przewodową, kupmy model z kablem w oplocie, odpornym na przetarcia i uszkodzenia.

Parametry

Szeroki zakres DPI, jak w Logitechu G502, posłuży nam tylko, jeśli potrafimy się z nim obchodzić, i jeśli można czułość regulować w trakcie rozgrywki. Dzięki umiejętnej manipulacji będziemy mogli zarówno precyzyjnie celować, jak i wykonywać szybkie ruchy. Przyspieszenie gryzonia również nie jest bez znaczenia w meczu sieciowym: DeathAdder od Razora oferuje 200 IPS/50g. Co z czasem reakcji? Tu odpowiedź jest prosta: mniejszy = lepszy. Ideałem jest wartość równa 1 milisekundzie. Na koniec słowo o sofcie: gracze turniejowi cenią sobie opcję zapisywania ustawień myszy bezpośrednio w jej pamięci bądź w chmurze. W ten sposób unikają konieczności ponownej konfiguracji sprzętu w nowej lokalizacji.

Polecane myszki do Team Fortress 2