FPS od Blizzarda? To nowość na rynku, która swoją premierę będzie miała lada dzień. Rzecz jasna o grze wiadomo już chyba więcej niż wszystko, a fani sieciowych shooterów zacierają ręce z uciechy. Czym jest Overwatch i czy warto na niego czekać?

Polecane myszki do Overwatch

 Kompendium Overwatch

Blizzard proponuje fabułę opartą o stary, sprawdzony standard: w rękach gracza, wcielającego się w bohatera o nadprzyrodzonych mocach, spoczywa odpowiedzialność za losy świata. Przychodzimy więc na ratunek zagrożonej ludzkości, biorąc udział w potyczkach online i współdziałając z innymi członkami zespołu. Trybów zabawy ma być kilka, całość utrzymana w komiksowej konwencji oprawy graficznej, a w przeciwieństwie do innych shooterów online, twórcy mają położyć nacisk na historię postaci oraz całego uniwersum, w którym toczy się akcja. Brzmi kusząco, a sprawdzić jakość produkcji Blizzarda samodzielnie będzie można lada moment. Pod jednym warunkiem – nasz gryzoń musi podołać wyzwaniom sieciowej rywalizacji, inaczej Overwatch stanie się źródłem frustracji, a nie uciechy. Jeśli potrzebujemy nowego urządzenia, poniższy poradnik przyjdzie z pomocą w wyborze.

Przewód, budowa i wykończenie

Sprzęt powinien dopasować się do gracza – nigdy odwrotnie. Stąd różne wymiary i profile myszy gamingowych, stworzonych z myślą o małych i większych dłoniach, graczach prawo- i leworęcznych, różnych typach chwytów. Również dołączane do niektórych modeli ciężarki sprzyjają personalizacji – dobieramy dokładnie taką wagę urządzenia, jaka nam odpowiada, jak choćby w Asusie GX950. Gumowa powierzchnia nie tylko wygląda estetycznie, ale też daje pewność uchwytu podczas długich, męczących sesji. Nie bez znaczenia są żłobienia, w których można oprzeć mały i serdeczny palec – kto z nich nie korzystał, nie ma jeszcze pojęcia o komforcie. Myszy bezprzewodowe nie cieszą się popularnością wśród pro gamerów: wolą oni polegać na tradycyjnych, niezawodnych modelach przewodowych, ewentualnie dokupując stojak na kabel, gwarantujący swobodę ruchów.

Parametry

Czego nie potrzebujemy do gry w Overwatch? Kilkunastu programowalnych przycisków, nie zdadzą się one do niczego. Zrezygnujmy więc z dodatkowej klawiatury na boku myszy na rzecz rozsądnego zakresu czułości (jak w Logitechu G303), koniecznie z możliwością przełączania w trakcie gry. Profile ustawień dostępne na innych komputerach bez instalacji softu? Tak, wspomniany model również to potrafi. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym: o zwycięstwie naszej drużyny nierzadko zadecyduje czas reakcji gryzonia, dla którego istnieje jedna słuszna wartość: 1 milisekunda.

Polecane myszki do Overwatch

Jaka myszka do Overwatch? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote