Gabe Newell jest niewątpliwie jedną z osób, które rozdają karty w gamingowym biznesie. Odkąd Valve wydało za pośrednictwem Steama Dotę 2, jego akcje na rynku jeszcze wzrosły. Co takiego oferuje gra, że zyskała sobie istne rzesze fanów na całym świecie?

Kompendium DOTA 2

Ta gra z gatunku MOBA została udostępniona graczom w modelu free-to-play, która to decyzja rzecz jasna spotkała się z ciepłym przyjęciem. W bojach ścierają się dwie maksymalnie pięcioosobowe drużyny, których zadanie jest raczej nieskomplikowane i polega na anihilacji przeciwnika przy jednoczesnej obronie swojej bazy. Zwycięstwa premiowane są punktami doświadczenia oraz złotem, które można wykorzystać do ulepszenia uzbrojenia. Całość okraszono kreskówkową, przyjemną grafiką. Ponieważ Dota 2 należy do rodziny multiplayer online battle arena, wytrawni gracze z pewnością zachcą nabyć sprzęt dedykowany tego typu rozgrywce. Jaka myszka sprawdzi się w świecie Doty? Podpowiadamy, co wybrać.

Przewód, budowa i wykończenie

Z przewodem czy bez? To trudny do rozstrzygnięcia dylemat. Mysz przewodowa jest zawsze gotowa do działania, a długi kabel raczej nie będzie ograniczał swobody naszych ruchów. Wybierzmy taki w oplocie materiałowym, który chroni przed uszkodzeniami, nie plącze się, a przy tym stylowo wygląda. Materiał antypoślizgowy na powierzchni to absolutny must-have, ostatecznie gryzoń musi być przystosowany do spędzania długich godzin w spoconej z emocji dłoni właściciela. Ciekawym, często stosowanym ostatnio rozwiązaniem jest dołączanie do myszy zestawu kilkugramowych ciężarków, które pomogą dostosować wagę urządzenia do osobistych preferencji. Do rozgrywki w Dotę mysz powinna posiadać przynajmniej 6 programowalnych przycisków (najlepiej, aby ustawienia dało się zapisać w chmurze lub bezpośrednio na gryzoniu) oraz teflonowe ślizgacze, które zmniejszą tarcie pomiędzy podkładką a urządzeniem.

Parametry

Kolejne kluczowe pytanie brzmi: laserowa czy optyczna? Ceny obu wariantów wydają się aktualnie zrównywać, a laser gwarantuje perfekcyjne odwzorowanie ruchów gracza, co daje pełną kontrolę nad postacią. Myszy gamingowe, takie jak choćby Logitech G500, oferują możliwość regulacji czułości „w locie” i idealny dla graczy w Dotę zakres DPI – do ok. 6000. Profesjonalni gamerzy oddani Docie chętnie wybierają myszy DeathAdder od Razera, gwarantujące idealny czas reakcji – 1 milisekundę, przyspieszenie 200 IPS/50g i zapis statystyk odnośnie wykorzystania przycisków, nacisku na urządzenie i przebytego dystansu. To z pewnością jedno z najbardziej precyzyjnych urządzeń dla graczy MOBA.

Polecane myszki do DOTA 2