Seria gier Diablo to już legenda, na której wychowały się pokolenia graczy. Premiera ostatniej części miała miejsce dokładnie 4 lata temu, co nie przeszkadza fanom powracać do tego tytułu, wspierając się dodatkiem Reaper of Souls. Czy rzeczywiście Diablo III przetrwało próbę czasu?

Kompendium Diablo 3

Opinie i oceny mówią same za siebie – odpowiedź jest twierdząca. Przyciągają do Diablo nie tylko hordy potworów, gwarantujące satysfakcjonującą walkę za pomocą licznych broni, czarów i umiejętności, w zależności od wybranej klasy postaci. Kuszą też losowe generowane wydarzenia, które czynią każdą rozgrywkę unikalnym doświadczeniem, niezliczone osiągnięcia (których zdobycie nie daje spokoju, nawet jeśli bardzo opieramy się temu trendowi) oraz absorbujący system rozwoju bohatera. Jeśli komuś nadal mało, Blizzard zadbał o zabawę wieloosobową w sieci. Czy można chcieć więcej? Cóż, przydałby się jeszcze odpowiedni sprzęt. O konfigurację komputera nie musimy się martwić, natomiast moment wahania może wywołać posiadany gryzoń – przecież za wędrówkę po świecie Diablo odpowiada przede wszystkim mysz. Podpowiadamy, co wybrać, jeśli chcemy wymienić go na nowszy model.

Przewód, budowa i wykończenie

Przebieg myszy w setkach kilometrów? To nie żart. Aż 250 km może przebyć Logitech G300S, wykonując przy tym 10 milionów kliknięć. Powinno wystarczyć nie tylko do przejścia Diablo 3, ale też innych posiadanych na dysku tytułów. G300S wyposażono też w śliskie, teflonowe stopki, których zadaniem jest zminimalizowanie tarcia i zapewnienie płynnych ruchów. Czy przewód jest niezbędny? To kwestia przyzwyczajenia, okazuje się jednak, że najlepsze modele spośród myszy gamingowych to te, które posiadają konwencjonalny, długi ogon. Last but not least, do Diablo z pewnością przydadzą się programowalne przyciski. Ile? Powinno wystarczyć nawet 5, jak w DeathAdderze.

Parametry

Jeśli korzystamy z kilku maszyn, bierzemy udział w turniejach bądź lubimy odwiedzać znajomych, koniecznie zdecydujmy się na mysz oferującą zapis informacji o profilach użytkownika w chmurze bądź bezpośrednio na wbudowanej pamięci urządzenia. Taką opcję posiada choćby niedroga propozycja od SteelSeries, czyli Rival. Zatrzymajmy się również przy kwestii: laserowa czy optyczna? Oba warianty są popularne, jednak to myszy laserowe częściej gwarantują natychmiastowy czas reakcji, równy 1 milisekundzie. Z kolei laserowy DeathAdder od Razera gwarantuje przyspieszenie 200 IPS/50g, mające niebagatelne znaczenie podczas odpierania ataków hord z piekła rodem.

Polecane myszki do Diablo 3