Jakie jest najlepsze pierwszoosobowe pole walki w sieci? Oczywiście odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna, niemniej jednak podniesie się sporo głosów twierdzących, że palmę pierwszeństwa dzierży Battlefield 1. Czym zasłużył sobie na to miano?

Kompendium Battlefield 1

Satysfakcjonująca rywalizacja online stanowi podstawę sukcesu gry. Tryb kampanii jednoosobowej jest dostępny, ale trudno byłoby nazwać go trzonem rozgrywki. Gracz może opowiedzieć się po stronie jednego z trzech mocarstw, wybierając przy tym specjalistę spośród czterech klas. Broni i pojazdów nie brakuje, dodatkowo udostępniono także opcję ich personalizacji. Nie jest to bez znaczenia, gdyż oprawa graficzna została zaprojektowana z dbałością o szczegóły, a i niszczyć jest co (i kogo): właściwie całe otoczenie możemy zdemolować, jeśli taka jest nasza wola. W sieci mogą się zmierzyć aż 64 osoby naraz, więc aż chciałoby się przejść od razu do rywalizacji – tymczasem nasz zapał może nie wystarczyć, jeśli nie dysponujemy odpowiednim do FPS-ów urządzeniem wskazującym. Poniżej podpowiadamy, czemu przyjrzeć się bliżej podczas zakupu nowej myszy.

Przewód, budowa i wykończenie

Odważniki w myszy? To nie nowość: profesjonalny sprzęt wyposażony jest w komplet kilkugramowych ciężarków, dzięki którym użytkownik może dostosować wagę urządzenia do swoich potrzeb. Takie rozwiązanie zastosowano choćby w Asusie GX1000, stworzonym we współpracy z Republic of Gamers. Ta marka posiada również inny produkt, który rozwiązuje popularny problem graczy. Który z trzech chwytów myszy preferujecie? Z Asusem Gladius nie ma to najmniejszego znaczenia, został zaprojektowany z myślą o wszystkich, stając się dzięki temu urządzeniem uniwersalnym. Dziwić może, że obie te myszy są przewodowe. Tymczasem powrót do kabla to mocny trend wśród urządzeń dla pro gamerów.

Parametry

W Battlefieldzie będziemy zarówno mozolnie celować ze snajperki, jak i błyskawicznie zmieniać targety. Niezbędna jest więc opcja dostosowywania czułości myszy „w locie”, jaką zapewnia choćby Logitech G300S. Czas reakcji urządzenia również będzie miał dla nas kolosalne znaczenie – nikt nie lubi, gdy przeciwnik okazuje się być szybszy, stąd wynik równy 1 milisekundzie to absolutny must-have w idealnym gryzoniu. Taką wartość zapewniają przede wszystkim myszy laserowe. Jeśli profil użytkownika możemy zapisać w chmurze lub na urządzeniu oznacza to, że ominie nas żmudny proces ponownej konfiguracji po podpięciu kontrolera do innego komputera.

Polecane myszki do Battlefield 1