Battleborn to nowość na rynku gier, która ujrzała świat na początku tego miesiąca. Tytuł krzyżuje pierwszoosobową strzelankę z gatunkiem MOBA, czego możemy oczekiwać po takim połączeniu?

Kompendium Battleborn

Przede wszystkim przykuwającej uwagę, komiksowej, fantastycznej grafiki. W takiej oprawie wizualnej gracze będą walczyć o dominację (lub od czasu do czasu współpracować) w kampanii fabularnej bądź w różnorodnych trybach gry wieloosobowej. Liczy się, rzecz jasna, również zdobywanie doświadczenia dla jednej z kilkudziesięciu klas postaci, które pozwala rozwijać umiejętności bohatera i otrzymywać nagrody za progres. Dzięki nim łatwiej przyjdzie nam bój o przetrwanie w ostatnim nadającym się do zasiedlenia układzie słonecznym – gdyż tak przedstawia się rys fabularny, by nie zdradzić zbyt wielu szczegółów. Brzmi jak standardowe rozwiązania połączone w atrakcyjną całość? Niewątpliwie. Czego potrzeba, by cieszyć się grą? Oprócz sprzętu spełniającego zalecane wymagania przyda się jeszcze odpowiednia mysz. Jak ją dobrać? Pomagamy poniżej.

Przewód, budowa i wykończenie

Spór pomiędzy zwolennikami myszy przewodowych i bezprzewodowych nie zgaśnie chyba nigdy. Wiadomo, że kabel może ograniczać lub zawieszać się na pobliskich sprzętach, z kolei baterie trzeba monitorować, aby nie zaskoczyło nas ich rozładowanie, oraz regularnie wymieniać, co generuje dodatkowy koszt. Przewaga myszy dla graczy jednak posiada przewód, a do kupienia są specjalne wieszaki, na których można go zaczepić, aby nie plątał się i nie przeszkadzał. Wykończenie myszy powinno być antypoślizgowe, najlepiej z matowego materiału, na którym nie uświadczymy nieestetycznych śladów spoconej dłoni. Urządzenie o wystarczającej ilości programowalnych przycisków to must-have w przypadku gatunku MOBA, jednak nie zapominajmy o umiarze – sześć powinno wystarczyć, szczególnie dla rozgrywki w Battleborn.

Parametry

Do wyboru mamy sensory laserowe i optyczne. Pierwsze, jak Logitech Daedalus Prime, zdają się aktualnie dominować na rynku, gwarantują płynność ruchów i cenowo nie odbiegają już od myszy wyposażonych w sensory optyczne. Czas reakcji dla gier MOBA powinien być jak najniższy, nawet na poziomie 1 ms, jak w Razer Naga Hex. Nie zawracajmy sobie głowy zawrotnymi wartościami DPI – w Battleborn nie będą nam potrzebne, zakres do 6400 w zupełności wystarczy, ważne jednak, aby czułość można było przestawiać podczas gry. Przyspieszenie w droższych modelach, jak Razer Ouroboros, osiąga nawet imponujący wynik 200 IPS/50g.

Polecane myszki do Battleborn