Wybór odpowiedniej klawiatury gamingowej, na której wygodnie pogramy zarówno w Battlefield 1, jak i resztę starszych i najnowszych gier, to nie lada wyzwanie. Na rynku istnieje wiele najróżniejszych konstrukcji przeznaczonych dla użytkowników biurowych, dla grafików, czy graczy.

W tekście postaramy się pomóc w doborze odpowiedniej klawiatury do gry Battlefield 1 oraz innych dynamicznych gier FPS. Podpowiemy, dlaczego warto wybrać klawiaturę do Battlefielda 1, na co zwrócić uwagę, a także jakimi parametrami i cechami powinna odznaczać się dobra klawiatura do gier FPS.

Zastosowanie klawiatury do gry Battlefield 1

Do najnowszej pozycji z cyklu Battlefield doskonale nada się każda klawiatura gamingowa. Klawiatury dedykowane graczom różnią się między sobą wieloma parametrami, które omówimy w dalszej części artykułu.

Klawiatury gamingowe poza doskonałym dopasowaniem zarówno do dynamicznych FPSów, jakim jest właśnie Battlefield 1, świetnie nadają się również do gier bardziej statycznych- strategii, przygodówek, czy gier wyścigowych.

Poza tym, klawiatury gamingowe zazwyczaj oferują maksymalny komfort podczas codziennego użytkowania urządzenia. Poza grami możemy używać ich do prac biurowych, pisania długich tekstów, czy do innych powszechnych czynności.

Dlaczego warto kupić klawiaturę gamingową do Battlefield 1?

Klawiatury dedykowane dynamicznym grom FPS pozwalają na znaczną poprawę wygody przy wielogodzinnych rozgrywkach. Zwykle są to urządzenia wskazujące reagujące na naciśnięcie klawisza o wiele szybciej niż standardowe klawiatury kupowane w marketach.

Maksymalna wygoda i możliwie krótki czas reakcji to przepis na udaną rozgrywkę. Ceny gamingowych klawiatur nie powodują przyśpieszonego bicia serca oraz nie rujnują domowego budżetu. Najtańsze klawiatury gamingowe kupowane pod kątem gry Battlefield 1 kosztują około 100 złotych.

Klawiatury dla graczy przystosowane są do ciężkiej pracy i do tysięcy wciśnięć klawiszy, dzięki czemu kupując gamingową klawiaturę do Battlefield 1, mamy pewność, że będzie to wytrzymały sprzęt, który posłuży nam przez lata.

klawiatura do battlefield 1 ranking

Na co zwracać uwagę wybierając klawiaturę do Battlefield 1?

Rodzaje klawiatur

Obecnie możemy wyróżnić kilka typów klawiatur. Głównie klawiatury dzielimy ze względu na zastosowane przełączniki i możemy wymienić: klawiatury membranowe, nożycowe oraz mechaniczne. Klawiatury membranowe są najpopularniejsze oraz najtańsze w produkcji. Podczas pracy, klawisz dociska gumową membranę do płytki drukowanej, co generuje wytworzenie sygnału. Klawiatury membranowe powodują, że klawisz może być wciskany nierównomiernie, przez co klawisze mogą się zacinać i blokować. Poza tym klawiatury membranowe słyną z dosyć niskiej żywotności. Ten rodzaj klawiatur nie jest zalecany do gier, a tym bardziej tak dynamicznych jak Battlefield 1.

Klawiatury nożycowe są nieco trwalsze niż membranowe. Oferują lepsze rozłożenie siły docisku, a sam klawisz jest mniej narażony na blokowanie i przycinanie. Są nieco droższe i mogą być dobrą alternatywą dla drogich klawiatur mechanicznych.

Klawiatury mechaniczne wykonane są w taki sposób, że każdy z klawiszy posiada swój oddzielny mechanizm. Urządzenia tego typu gwarantują ogromną żywotność. Klawiatury mechaniczne możemy kupić z wieloma różnymi przełącznikami, które różnią się siłą docisku, czy skokiem. Są to najlepsze klawiatury przeznaczone dla graczy.

Materiał wykonania

Klawiatury dla graczy do Battlefielda 1 mogą być wykonywane z plastiku ABS lub PBT. Pierwsze rozwiązanie jest o wiele tańsze i częściej spotykane. Tworzywo to jest podatne na zabrudzenia i mniej wytrzymałe na uszkodzenia i urazy mechaniczne. Plastik PBT jest trudniejszy do zabrudzenia oraz uszkodzenia.

Profil, ergonomia i rozmieszczenie klawiszy

Profil i rozmieszczenie klawiszy w klawiaturach dla graczy jest niezwykle istotne i w zasadzie głównie ten czynnik wpływa na komfort grania. W klawiaturach do gry Battlefield 1 oraz innych dynamicznych FPS’ów warto zdecydować się na urządzenia z dosyć dużym skokiem klawiszy. Następną cechą charakteryzującą dobrą klawiaturę jest rozmiar oraz rozkład poszczególnych klawiszy. Najważniejsze z nich i najczęściej wykorzystywane w grach (np. spacja, czy enter) powinny być odpowiednio duże, tak, aby nie utrudniać rozgrywki.

Dodatkowe przyciski

Ich obecność może znacząco poprawić zarówno ergonomię, jak i komfort rozgrywki. Producenci prześcigają się w ilości dodatkowych przycisków programowalnych. Są to tak zwane przyciski makro, które możemy zaprogramować. Dzięki temu poszczególną akcję możemy wykonać za pomocą jednego przycisku, niż wciskając skomplikowaną sekwencję klawiszy.

Podświetlenie

Szczególnie istotny parametr, gdy rozgrywki prowadzimy w godzinach wieczornych. Klawiatury gamignowe oferują podświetlenie w wielu kolorach i o różnym natężeniu światła. Wiele z nowszych klawiatur dla graczy posiada programowalne podświetlenie w barwach RGB.

Parametry klawiatur do gry Battlefield 1

Najważniejszymi parametrami klawiatur są ich gabaryty i sposób komunikacji z komputerem.

Gabaryty

Klawiatury przeznaczone do gier to zwykle większe konstrukcje. Warto pamiętać, że najlepsze klawiatury dla graczy- mechaniczne- również należą do największych gabarytowo urządzeń. Duża waga i rozmiary powodują, że klawiatura jest stabilna, a rozmieszczenie klawiszy wygodne.

Komunikacja

Większość klawiatur przeznaczonych do dynamicznych gier, jaką jest Battlefield 1, łączy się z komputerem za pośrednictwem kabla. Kabel oferuje bardzo szybką transmisję danych, a także nie musimy wymieniać baterii lub akumulatorków w klawiaturze. Klawiatury bezprzewodowe zwykle łączą się z komputerem za pośrednictwem Bluetootha. Jest to rozwiązanie bardziej estetyczne, jednak sygnał przenoszony jest nieznacznie wolniej niż w klawiaturach przewodowych.

Polecane klawiatury do Battlefield 1