Niewielu jest graczy, którzy nie mieli jeszcze w swoich rękach najnowszej odsłony pecetowych przygód Geralta z Rivii. To tytuł, który ma wiele do zaoferowania, ale jednocześnie wiele wymaga. Wolnego czasu – od gracza, i mocarnych podzespołów – od sprzętu.

CD Projekt RED rzuca wyzwanie pecetom

Polskie studio wydało grę, która na zawsze zapisze się w historii nie tylko polskich, ale też światowych produkcji. Rodzimy erpeg, stworzony w oparciu o prozę Sapkowskiego, został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i graczy, którzy przepadli na długie tygodnie w fantastycznym świecie Wiedźmina. Warunek dobrej zabawy jest jeden – odpowiednio mocna karta graficzna, która pozwoli w pełni docenić kunszt twórców. Przychodzimy z pomocą i pomagamy dobrać odpowiedni model dla bardziej i mniej zasobnych portfeli.

Dziki Gon: na początek bez szaleństw

Najsłabsze karty zalecane przez producenta do poprawnego uruchomienia gry to GeForce GTX 650 i Radeon HD 7870, z kolei w konfiguracji zalecanej pojawiły się GeForce GTX 770 i Radeon R9 290. Na jaki model zdecydować się, jeśli nosimy się z zakupem nowej karty, lecz nie chcemy wydać dorobku życia? Można rozważyć choćby GeForce GTX 750 Ti, której odpowiednikiem dla fanów produktów AMD będzie Radeon R7 265. Obie te propozycje powinny zamknąć się w kwocie 500 zł, niestety oszczędność skutkuje faktem, że tylko pomarzyć możemy o średnich detalach i rozdzielczości wyższej niż 1680×1050.

Dziki Gon: rozpędza się!

Jeśli wraz z apetytem na grę rośnie zasobność naszego portfela, oto propozycje nie droższe niż 1000 zł. Karta GeForce GTX 960 nie powinna nas wynieść więcej, niż 900 zł, w podobnej kwocie uda nam się kupić również coś ze stacji AMD, przykładowo Radeona R9 285. Nvidia swego czasu promowała ww. kartę (i technologie Hairworks oraz Nvidia Physx), do jej zakupu dołączając kod na Dziki Gon. Mamy więc pełne prawo oczekiwać, że będzie to wybór, który nas zadowoli.

Dziki Gon: w pełnym pędzie

Choć z pewnością są wśród nas tacy, którzy byliby skłonni zapłacić nawet kilkanaście tysięcy za gwarancję najwyższej jakości grafiki w Dzikim Gonie, powściągnijmy swe konie i zatrzymajmy się o próg niżej. Jeśli uda nam się uzbierać 2 tysiące złotych, możemy liczyć na wysokie detale i włączenie promowanej funkcji Hairworks. Do tego przyda się np. GeForce GTX 980 lub Radeon R9 390X – obie zmieszczą się w tym limicie, i zagwarantują najlepsze możliwe doświadczenia wizualne w najnowszym Wiedźminie za względnie rozsądną kwotę.

Polecane karty graficzne do Wiedźmina 3: Serce z kamienia