Moda na Gwiezdne Wojny nie przemija, czego dowodem może być choćby popularność tegorocznej premiery filmu „Przebudzenie mocy”. Ale wierni fani to nie tylko kinomani: również gracze mają do dyspozycji spory arsenał tytułów na wszystkie platformy. Jednym z nich jest wydany w zeszłym roku Star Wars Battlefront, reboot serii, niebędący kontynuacją wypuszczonych wcześniej gier.

Counter-Strike Star Wars?

Gra, jak wiele multiplayerów online, nie posiada rozbudowanej fabuły: ot, Rebelianci walczą z Imperium. Możemy kierować postaciami znanymi ze srebrnego ekranu, toczyć wieloosobowe boje, a wszystko to w kilku różnorodnych trybach. Nie ma tu więc nic odkrywczego, wydawać by się mogło, że to propozycja tylko dla fanów SW – zwłaszcza, że mechanizm rozgrywki nie został przyjęty bezkrytycznie. Nie można jednak zaprzeczyć jednemu: oprawa graficzna zapiera dech w piersiach, co skutecznie odwraca uwagę od niedociągnięć. Potrzebna jest w takim razie karta, która podoła temu wyzwaniu i zapewni nam zabawę na najwyższym poziomie. Co wybrać? Podpowiadamy modele na każdą kieszeń.

Battlefront: pojedynek jeden na jednego

Wymagania minimalne odnośnie kart graficznych, które podał producent, to GeForce GTX 660 oraz Radeon HD 7850, z kolei w zalecanych znajdziemy modele takie jak GeForce GTX 970 oraz Radeon R9 290. Te pierwsze kupimy już za niewiele ponad 800 zł, jednak nie pozwolą nam na włączenie ustawień na poziomie ultra. Podczas dokonywania wyboru warto mieć na uwadze, że Battlefront nie zauważy większej różnicy pomiędzy pamięcią 2GB a 4GB – może mieć ona za to znaczenie dla innych gier.

Battlefront: większa potyczka

Karty wymienione przez producenta w ustawieniach zalecanych to koszt mniej niż 1600 zł. W zamian otrzymujemy rozgrywkę w rozdzielczości 1440p z wykorzystaniem ustawień ultra przy wartości ok. 60 FPS. Ceny Radeonów R9 390 zaczynają się tuż powyżej 1400 zł, z kolei GeForce GTX 970 można upolować jeszcze minimalnie taniej.

Battlefront: starcie dwóch armii

Jeśli długo oszczędzaliśmy, aby przystosować komputer do rozgrywki w Battlefront, lub na upgrade maszyny patrzymy jak na przyszłościową inwestycję, możemy sięgnąć po karty graficzne z wyższej półki cenowej, ok. 2000 zł. Wtedy z powodzeniem zagramy na ustawieniach ultra w rozdzielczości 4K, zachowując wartość 60 FPS. Do wyboru mamy choćby GeForce GTX 980 lub Radeona R9 390X: pierwsza karta jest nieco droższa i oferuje 4GB pamięci, druga, wypadające w testach z grą minimalnie gorzej, występuje w wersji 8 GB i można ją kupić poniżej tego progu cenowego.

Polecane karty graficzne do Star Wars: Battlefront