Zaprezentowane w Battlefield 1 realia I Wojny Światowej potrafią mocno obciążyć układ graficzny. Gra napędzana jest przez najnowszą odsłonę doskonale znanego silnika graficznego Frostbite, który wyciska siódme poty z produkcji i pozwala cieszyć się doskonałą oprawą wizualną.

Piękne efekty, świetna rozdzielczość, dynamizm pola bitwy, zmieniające się warunki pogodowe, czy zaawansowany model destrukcji znacznie obciążają układ graficzny, który w omawianej grze ma kawał ciężkiej pracy do wykonania.

W artykule napiszemy, dlaczego warto wybrać kartę graficzną dedykowaną grze Battlefield 1, jakie może być inne zastosowanie takiego układu graficznego, a także, na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając kartę graficzną do Battlefield 1.

Dlaczego warto kupić kartę graficzną do Battlefield 1?

Głównym powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w układ graficzny kompatybilny z grą Battlefield 1, są wspaniałe efekty wizualne, piękna oprawa graficzna, dynamiczne pole bitwy i zapierające dech w piersiach modele zniszczeń, które zdecydowanie trzeba zobaczyć w możliwie najwyższej jakości.

Perfekcyjnie stworzona oprawa graficzna przez studio Electronic Arts pozwoli na maksymalną imersję; wczucie się w realia I Wojny Światowej oraz prowadzone batalie. Każdy gracz wie, jak istotna jest oprawa graficzna w grach z serii Battlefield. Warto postawić na przyszłościowy układ graficzny zdolny uruchomić grę na wysokich lub najwyższych ustawieniach. Taka inwestycja zdecydowanie się opłaci i z pewnością długo posłuży również w innych nowszych grach.

Zastosowanie karty graficznej kompatybilnej z Battlefield 1

Kupno karty graficznej w pełni kompatybilnej z produkcjami opartymi na silniku graficznym Frostbite pozwoli nie tylko na zabawę na wysokich ustawieniach w Battlefield 1, ale również całej masie innych najnowszych gier. Pozycje, które korzystają z dobrodziejstw najnowszej odsłony silnika graficznego Frostbite to między innymi: Star Wars Battlefront, Need for Speed, Mirror’s Edge: Catalyst, Dragon Age: Inkwizycja, Fifa 17, Mass Effect: Andromeda, czy Battlefield Hardline i Battlefield 4.

Karta graficzna, która poradzi sobie z wymagającym Battlefield’em 1, sprawdzi się również w pracy grafików, filmowców, czy projektantów. Na tak zaawansowanym technologicznie układzie graficznym z łatwością będziemy renderować filmy i grafikę, nie będziemy mieć żadnych problemów z najnowszymi programami AutoCAD, Photoshop, czy Sony Vegas.

Kupno karty graficznej pod kątem gry Battlefield 1 to dosyć przyszłościowe posunięcie. Układ graficzny zdolny do udźwignięcia płynnej pracy gry na wysokich ustawieniach posłuży nam dobre kilka lat i z łatwością poradzi sobie z najnowszymi pozycjami. Jeżeli więc zastanawiałeś się nad modernizacją komputera, a jednocześnie pragniesz pograć w Battlefield 1, może być to doskonałą okazją do odświeżenia swojego nieco przestarzałego sprzętu.

karta graficzna do battlefield 1 wymagania

Na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając kartę graficzną do Battlefield 1?

Przy wyborze karty graficznej do gry Battlefield 1 istotne są takie cechy i parametry układu jak: pamięć RAM, taktowanie karty graficznej i pamięci, szerokość szyny danych, wspieraną natywną rozdzielczość, obsługiwane standardy, złącza oraz użytą technologię.

Pamięć RAM

Im więcej pamięci posiada karta graficzna, tym lepiej. Do komfortowej rozgrywki w Battlefield 1 w zupełności wystarczą układy graficzne z pamięcią RAM od 2 GB, natomiast zdecydowanie lepiej poradzą sobie układy z 4 GB pamięci. Poza pojemnością istotny jest również rodzaj pamięci RAM.

Do omawianej gry doskonale pasuje pamięć RAM GDDR5 i właśnie karty graficzne z tym rodzajem pamięci są najbardziej zalecanymi jednostkami. Im nowszy typ pamięci RAM, tym będzie posiadała większą przepustowość danych, a co za tym idzie, układ graficzny będzie bardziej wydajny.

Taktowanie

Taktowanie pojedynczego rdzenia oraz pamięci karty graficznej ma istotny wpływ na jej ogólną wydajność. Chcąc pograć w Battlefield 1, warto zaopatrzyć się w układ graficznym o taktowaniu rdzenia na poziomie 975- 1020 MHz i taktowaniu pamięci wynoszącym około 4800- 6000 MHz.

Szerokość szyny danych

Im szersza szyna, tym więcej informacji będzie mogło przejść między kartą graficzną a pamięcią RAM. Szerokość szyny danych jest bardzo istotnym parametrem w grach. Szyna wpływa na przepustowość pamięci, a przepustowość pamięci ma wpływ na wydajność układu graficznego.

Do komfortowej rozgrywki w Battlefield 1 zalecamy karty graficzne GeForce z szyną 192 bitów lub lepsze- 256 bitów. W przypadku kart AMD warto zaopatrzyć się w układy z szyną o szerokości 256 bitów lub lepsze – 512 bitów.

Rozdzielczość

Karty graficzne posiadają pewną rozdzielczość, którą wspierają. Warto skonfrontować ten parametr z parametrami natywnej rozdzielczości posiadanego monitora. Maksymalną jakość rozgrywki uzyskamy przy odpowiednim dopasowaniu tych parametrów.

Zalecanymi kartami do zabawy w Battlefield 1 będą układy o wspieranej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli lub mocniejsze układy, które poradzą sobie z rozdzielczością 4096 x 2160 pikseli.

Obsługiwane standardy

W najnowszych grach istotne jest obsługiwanie możliwie najnowszych standardów technologicznych. Karta do Battlefielda 1 powinna obsługiwać DirectX 12, OpenCL 1.2, Open GL 4.4. Z grą poradzą sobie również układy graficzne wspierające DirectX w wersji 11 i OpenGL 4.2.

Złącza

Im więcej złącz, tym karta graficzna będzie bardziej funkcjonalna. Obecnie najważniejszymi portami i złączami używanymi w najnowszych kartach graficznych są DVI, DisplayPort i HDMI. Warto zaopatrzyć się w kartę posiadającą odpowiednią ilość wymienionych złącz. Jeżeli zamierzamy używać karty do pracy wielomonitorowej, warto zaopatrzyć się w układ, posiadający kilka złącz DisplayPort lub HDMI. Poza tym karta powinna posiadać minimum po jednym złączu DVI-D i DVI-I.

Użyte technologie

Rozgrywkę w Battlefield 1 oraz inne użytkowanie komputera znacząco poprawią najróżniejsze nowe technologie poprawiające funkcjonalność układów graficznych. Wybierając karty ze stajni AMD, warto sprawdzić, czy układ posiada technologię AMD Eyefinity, która umożliwia pracę wielomonitorową. W przypadku kart Nvidii – warto wybrać układy, wspierające technologie PhysX, G-SYNC i CUDA.

Polecane karty graficzne do Battlefield 1