Gra jako prezent jest dobra nie tylko dla zapalonych graczy, ale również dla osób, które od czasu do czasu grają w gry. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie 5 propozycji do 200 zł, które warto jest wziąć pod uwagę przy wyborze gry na prezent.

Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty Black Ops III

Fabuła Black Ops III teoretycznie oparta jest na fikcyjnych wydarzeniach z dalekiej przyszłości, warto się jednak zastanowić, czy efekt cieplarniany, wyczerpanie zasobów naturalnych i kwestie moralne dotyczące modyfikowania ludzkiego ciała to rzeczywiście zmyślone scenariusze, które nigdy nie staną się zarzewiem konfliktu? Przecież już atakowi dronów z poprzedniej części nie można było odmówić realizmu… Tym razem gracz ma za zadanie odnaleźć zaginioną w trakcie misji drużynę, która najprawdopodobniej spowodowała wyciek poufnych danych. Zgłębiać niejasne wydarzenia może sam bądź w trybie kooperacji do czterech osób. Multiplayer z kolei oferuje wcielenie się w jedną z 9 klas specjalistów, z których każda posiada charakterystyczną umiejętność i dedykowaną broń, jak również wprowadza elementy parkouru i możliwość toczenia walki pod wodą. Nie są to z pewnością zmiany rewolucyjne, ale umilają i urozmaicają solidny, sprawdzony mechanizm rozgrywki, który CoD od lat serwuje fanom.

FIFA 16

fifa 16 gra

O tym, że EA Sports udostępniło fanom możliwość rozgrywania meczów żeńskimi drużynami, słyszeli chyba nawet ci, którzy od gier sportowych na PC trzymają się z daleka. Czy to jedyna nowość w nowej odsłonie najpopularniejszej serii gier dla wirtualnych piłkarzy? Twórcy zaklinają się, że gracze jeszcze nigdy dotąd nie dostali do rąk tylu narzędzi do kontroli piłkarzy. Nowy system podań, ulepszony drybling, podkręcone AI zawodników, a do tego jeszcze dodatkowe opcje w trybie kariery (trening i mecze przedsezonowe). Wizualna strona rozgrywki została tym razem udoskonalona tylko kosmetycznie, ponieważ nacisk położono przede wszystkim na poprawę gameplayu. Znajomych można zaprosić do rywalizacji przez internet jak również przy jednym komputerze. „Szesnastka” spełnia więc oczekiwania zagorzałych fanów, ale ci, którzy oczekiwali przełomowej transformacji, będą raczej wyglądać kolejnej odsłony.

Fallout 4

Fallout 4 gra

Sympatycy klimatu postapo nie mogą przegapić tej pozycji. Protagonista traci całą rodzinę w wybuchu nuklearnym w kilka chwil po tym, jak go poznajemy. W nadziei, że jego bliskim udało się przeżyć, wyrusza w podróż po bezkresnej pustyni, aby ich odnaleźć. Bohatera można w pełni spersonalizować (płeć, wygląd, zdolności), towarzyszy mu znany z poprzednich serii PipBoy (mobilne centrum zarządzania) i, opcjonalnie, zwierzęcy kompan, którego można przygarnąć. Popularny dziś system craftingu jest obecny i w Falloucie, gdzie znalezione materiały poddawane są recyklingowi, aby stworzyć z nich nowe przedmioty, modyfikacje broni czy nawet budynki! Gra jest nieliniowa i nie wymusza na graczu żadnych zachowań, pozostawiając mu kompletną swobodę eksploracji ogromnego świata, kryjącego dziesiątki questów i niezależnych postaci. Wszystko można, nic nie trzeba – postapokaliptyczny świat zaprasza.

Grand Theft Auto V

grand theft auto v gra

Błąkanie się po ogromnym mieście, przyjmowanie losowych misji, pozbawianie właścicieli aut, a wszystko to przy dźwiękach wybranej stacji radiowej. Ta charakterystyka może dotyczyć tylko jednej serii, a jest nią GTA. Studio Rockstar nie lubi korzystać z szablonów, więc do każdej swojej produkcji podchodzi nowatorsko, wprowadzając nieznane wcześniej rozwiązania. Nie inaczej było podczas produkcji piątki: teraz do dyspozycji gracza oddano aż trzech bohaterów, pomiędzy którymi można się dowolnie przełączać podczas wykonywania misji. Każdy z protagonistów ma rodzinę i znajomych, którzy mają wpływ na fabułę gry. Oprócz głównych zadań rozrywki dostarczają mini-gry (mecz tenisowy? Czemu nie!) oraz możliwość sprawdzenia się na giełdzie. Zyskane w różny sposób fundusze można wydać na modną odzież bądź zakup nieruchomości na wybrzeżu. Środków transportu jest bez liku, a dzielnice Los Santos tak zróżnicowane, że aż żal nie zacząć zabawy od zwiedzenia mapy. Na nowy poziom wskoczył również tryb multiplayer, znany teraz pod nazwą GTA Online. Nawet 16 osób może spotkać się w rozgrywce sieciowej, aby rozwijać swoje postaci, podejmować zadania i rywalizować, nie zawsze zgodnie z zasadami fair play.

XCOM 2

XCOM 2 gra

Kosmici wygrali bitwę, ale nie wojnę – takie jest założenie drugiej części gry XCOM, łączącej elementy strategiczne i taktyczne. Ruch oporu nie poddaje się, i choć został zmuszony do zejścia do podziemia, nadal próbuje przekonać opinię publiczną, że zamiary obcych wcale nie są tak pokojowe, jak lubią to oni przedstawiać. Zadaniem gracza jest dobranie odpowiadającego jego stylowi gry zespołu, stosownego wyposażenia i ruszenie na misję przeciwko kosmicznym najeźdźcom. Mapy są generowane randomowo, a zadania zróżnicowane, nie ma więc mowy o nudzie. Modyfikacje Avengera, czyli statku-matki, przełożą się bezpośrednio na skuteczność drużyny w starciu. Rywalizować można też ze znajomymi w multiplayerze, tworząc dla nich własny pokój, bądź z nieznajomymi, których dominacja bądź fiasko zdefiniują naszą pozycję w rankingu graczy. Tym, którzy nie lubią korzystać z gotowych rozwiązań, deweloperzy udostępnili narzędzia moderskie, aby każdy mógł dostosować mechanizm zabawy do swoich potrzeb. Jeśli walka z UFO wydawała się wyczerpanym tematem, XCOM 2 zadaje kłam temu twierdzeniu.

Polecane gry do 200 zł