Gra jako prezent to idealna propozycja nie tylko dla osób, które spędzają długie godziny przed ekranem, ale też dla osób, które chcą się odstresować w innej rzeczywistości. W tym zestawieniu przedstawimy propozycje gier w przedziale cenowym do 100 zł.

Obcy: Izolacja

obcy izolacja
Pierwszoosobowy survival-horror nawiązujący głównie do wydarzeń znanych z pierwszej części sagi nakręconej przez Ridleya Scotta. Główna bohaterka to Amanda, córka filmowej oficer Ripley, która podejmuje się ryzykownej misji rozwikłania losów swej rodzicielki. A jak to bywa na opuszczonym statku kosmicznym, atmosfera nie jest przyjemna, w dodatku za protagonistką coś podąża… Jak w wielu współczesnych grach z elementami horroru, gracz nie ma możliwości podjęcia walki z wrogiem, może jedynie ukrywać się i uciekać. Spryt i zdolność improwizacji pomimo wysokiego poziomu stresu będą fundamentalne dla powodzenia zadania.

Need for Speed Rivals

Need for Speed Rivals 2

Potrzeba prędkości dotyczy nie tylko uczestników nielegalnych wyścigów. Policjantom też coś należy się od życia, a po całym dniu stania na poboczu nie ma nic przyjemniejszego od wciśnięcia pedału do podłogi. Z takiego założenia wyszli twórcy serii, a gracze po raz kolejny mogą się opowiedzieć po stronie frakcji, która jest bliższa ich sercu: policjantów bądź kierowców. Stróże prawa współpracują ze sobą, aby złapać piratów drogowych i uzyskać szansę na awans w hierarchii, z kolei ci drudzy gromadzą punkty prędkości grając mijanym patrolom na nosie. Obie ścieżki kariery wynagradzają postępy nowymi modelami pojazdów i zdobyczami techniki, które uatrakcyjniają zabawę. W dowolnym momencie kampanii single player można dołączyć do rywalizacji sieciowej, dzięki czemu grający mają poczucie płynnej, nieprzerwanej rozgrywki.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV Black Flag

Nurkowanie na Karaibach? Grabienie zatopionych wraków? Bitwy morskie? Choć nie brzmi to jak uniwersum Assassin’s Creed, wszystkie te możliwości stoją przed graczem otworem w innowacyjnej czwórce. Wciela się on w dziadka głównego bohatera poprzedniej odsłony, który przez własną pazerność wplątuje się w niegasnące porachunki pomiędzy Asasynami a Templariuszami. Wykonując misje, zwiedzi aż 50 nowych, obszernych lokacji, a z pomocą w ich realizacji przyjdzie mu nie tylko znane już ukryte ostrze, ale też bron biała i pistolety. Naprawdę żądnym wrażeń piratom udostępniono tryb multiplayer z poszerzonym modułem kooperacji i narzędziem pozwalającym na wprowadzanie zmian w scenariuszach dla wielu graczy.

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm 2

Diablo, StarCraft i Warcraft w jednym stali domu. Dom jest wirtualny, z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) i umożliwia rywalizację online dwóch zespołów, które mają za zadanie zniszczyć bazę przeciwnika, jednocześnie broniąc przed nim własną. Wcielić się można w bohaterów wymienionych wyżej tytułów, każdy z nich jest przydzielony do której z czterech klas, które różnią się predyspozycjami i umiejętnościami specjalnymi. Mechanika rozgrywki jest prosta, tak samo jak i sterowanie, stąd tytuł może przypaść do gustu nowicjuszom, którzy sympatyzują z produkcjami Blizzarda.

Far Cry 4

Far Cry 4

Pełen dobrej woli bohater udaje się do niewielkiego kraju w Himalajach, spełniając ostatnią wolę dogorywającej rodzicielki. Tam porywa go wir zdarzeń i wciąga w porachunki sługusów lokalnego dyktatora z partyzantką. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło: protagonista wespół z graczem eksplorują przepiękne, zróżnicowane lokacje, uczą się polować, poznają system craftingu, jeżdżą rikszą, dosiadają słonia i… Osiągają nirwanę. Jeśli taka charakterystyka rozgrywki kogoś do końca nie przekonuje, to oceny graczy mówią same za siebie. Must have!

Gry do 100 zł