The Elder Scrolls Online to gra ciesząca się niesłabnącą popularnością wśród fanów. Nic dziwnego jej niezwykły świat fantasy potrafi wciągnąć na wiele godzin. Emocjonujące walki, pełne przygód podróże i fantazyjne postaci mogą jednak przyprawić o irytację, kiedy poziom FPS w grze zacznie spadać. Nic tak nie wyprowadza z równowagi, jak niechciane slow motion i klatkowanie zamiast płynnego obrazu. Na szczęście jest na to rada. Nie musisz już czytać długich wątków na forach, zebraliśmy dla ciebie sprawdzone porady na to, jak zwiększyć FPS i zmniejszyć PING w The Elder Scroll Online.

Jak zwiększyć FPS w TESO (The Elder Scrolls Online)?

Zacznijmy od początku. Krótkie wyjaśnienie, czym jest FPS, pomoże ci zrozumieć, jakie funkcjonalności gry i ustawienia komputera mają wpływ na jego spadki. Frame per second, czyli liczba klatek wyświetlanych na sekundę to wskaźnik płynności wyświetlania obrazów na ekranie. Na poziom FPS wpływa wiele czynników. Przede wszystkim jakość karty graficznej oraz zasobność pamięci RAM w komputerze. Zwróć też uwagę, czy twój komputer nie jest obciążony procesami w tle, podczas kiedy ty oczekujesz od niego focusu na grze. Warto również zrobić wyjątek dla TESO w programie antywirusowym, dzięki czemu ten nie będzie skanował procesów gry, jej uruchomień i zapisów.

Upewniwszy się, że komputer nie jest obciążony innymi procesami, możesz przejść do zmiany ustawień TESO tak, żeby uzyskać optymalne efekty bez drastycznych spadków jakości grafiki. Zacznij od opcji, które nie są kluczowe dla wyglądu gry. Bez żalu możesz zminimalizować ustawienia trawy i cienia, a także wyłączyć efekty związane z wodą (odbijanie światła). Co ciekawe usunięcie cieni nie spowoduje, że przestaną być widoczne w ogóle, a jedynie zmniejszy ilość wyświetlaną naraz.

Pomocne będzie również zmniejszenie View Distance do poziomu 35 i Particle Supression Distance do 50. Jeśli korzystasz z dodatku wyświetlającego rośliny i złoża na mapie – zmniejsz jego zasięg. Jeżeli płynność rozgrywki przedkładasz nad doznania wizualne, możesz też zmniejszyć opcje grafiki do poziomu średniego.

Jak zmniejszyć PING w TESO (The Elder Scrolls Online)?

Poziom PING powinien być z kolei jak najniższy, żeby gra działała płynnie. PING wiąże się bowiem ze stabilności transmisji danych przesyłanych między urządzeniami w sieci. Wysoki PING oznacza, że dużo pakietów z informacjami zostało „zgubionych” po drodze, a łącze nie jest stabilne.

Zmniejszanie PINGu w TESO również warto zacząć od wyłączenia nieinteresujących nas programów, które do poprawnego działania potrzebują połączenia z internetem. Możesz również zwiększyć priorytet procesu TESO, wchodząc w Menedżera zadań. Po odnalezieniu na liście interesującego cię procesu wystarczy prawym przyciskiem myszy wybrać pole „Priorytet” i ustawić „Wysoki”. Pamiętaj jednak, że rozwiązanie to zadziała, jeśli zastosujesz je do ograniczonej liczny (najlepiej jednego) zadania.

Duży PING to częsty problem u tych graczy, którzy korzystają z bezprzewodowego połączenia z internetem. Niestety jest ono podatne na opóźnienia i wzrost PINGu przez uratę pakietów i przerwy w ich dostarczaniu, co wynika z natury. Może więc warto przekonać się do starego, poczciwego internetu z kabla?

Jeśli wskazane rozwiązania nie przyniosą oczekiwanych efektów, zawsze możesz skorzystać z darmowych programów dostępnych w internecie, które stabilizują połączeniu z internetem. Krokiem ostatecznym jest zmiana urządzenia, za pomocą którego łączysz się z internetem: karty sieciowej, modemu czy routera.

Polecane zestawy komputerowe do TESO