Jeśli chcesz wygrać, musisz wykazać się dużym refleksem i spostrzegawczością. Playerunknown’s battelgrounds to jeden z najpopularniejszych tytułów w steamie, ale bynajmniej nie oznacza to, że jest pozbawiony wad. Grze zdarzają się przycięcia, klatkowanie i spowolnienia akcji, a to potrafi doprowadzić do szału. Możesz jednak oszczędzić sobie zdenerwowania i zmienić ustawienia gry tak, żeby działała płynnie. Przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu uporasz się z problemem: jak zwiększyć FPS i zmniejszyć PING w Playerunknown’s Battelgrounds.

 

Optymalizacja ustawień w Playerunknown’s Battelgrounds

 

W internecie jest co prawda sporo podpowiedzi, których udzielają sami gracze. Pamiętaj jednak, że część z nich może być dostosowana do konkretnej wersji gry, a twórcy nieustannie przecież ją aktualizują i sami rozwiązują wiele problemów technicznych. Dlatego, jeśli korzystałeś już z gotowych porad, jak zwiększyć FPS i zmniejszyć PING w Playerunknown’s Battelgrounds – zacznij od przywrócenia standardowych opcji uruchamiania. Ustaw też grę tak, żeby uruchamiała się w trybie pełnoekranowym.

zmniejszyć PING w Playerunknown’s Battelgrounds

Najbardziej pomocna w zwiększaniu FPS jest zmiana ustawień, które znajdziesz w sekcji „Jakość”. Zawsze warto dostosowywać ustawienia do swoich potrzeb i nie korzystać z opcji standardowych. Wejdź zatem w pole „Niestandardowe”. W pierwszej kolejności warto zmniejszyć skalę ekranu. Domyślnie jest ona ustawiona na 100, ale jej zmniejszenie przełoży się na skok FPSu.

Zwróć też uwagę na wartość opcji „Wygładzanie krawędzi”. Wbrew pozorom nie powinna ona być niska – takie ustawienie wcale nie wpłynęłoby pozytywnie na wydajność gry. Tutaj warto ustawić „wysokie”, co daje najlepszy balans między jakością grafiki a wydajnością.

Dwie kolejne opcje, które warto zmienić dla poprawy FPSu, to „Przetwarzanie końcowe” i „Cienie”. Oba ustawienia powinieneś zmienić na „bardzo niskie”. Niestety wpłynie to negatywnie na wygląd grafiki w grze, ale jest to cena, jaką warto zapłacić za zwiększenie FPS. Również opcje tekstury warto ustawić na niskie (ale nie bardzo niskie), dzięki czemu gra będzie miała mniej detali do załadowania. Efekty, listowie i pole widzenia spokojnie możesz ustawić na „wysokie” bez obaw o utratę klatek na sekundę.

Jeśli chodzi zmniejszanie PING, to tutaj warto przede wszystkim upewnić się, że inne programy, na przykład działające w tle, nie obciążają łącza internetowego. Możesz również ustawić wysoki priorytet dla procesu z grą, korzystając z menedżera zadań (okno wywoływane za pomocą kombinacji klawiszy ctr+alt+delete). Opcje zmiany priorytetu znajdziesz, klikając prawym przyciskiem myszy na wybrany proces.

Spróbuj skorzystać z tych nieinwazyjnych sposobów na to, jak zwiększyć FPS i zmniejszyć PING w Playerunknown’s Battelgrounds. Pamiętaj jednak, że odpowiedni sprzęt: z dobrej jakości kartą graficzną i dużą zasobnością RAM – to podstawa do poprawnego działania gier wideo.

Polecane zestawy komputerowe do PUGB