Nie mały odsetek graczy Heroes of the Storm spotyka się z brakiem płynności w grze. Dochodzą wtedy oni do wniosku, że to winna ich sprzętu, ponieważ tytuł gubi klatki i wydaje się jakby komputer na jakim gramy nie dawał sobie rady z obsługą HoTSa. A często to nie winna urządzenia, a kodu sieciowego na jakim opiera się gra, poniżej prezentujemy kilka porad, które mogą w eliminacji bolączek.

1. Zrestartuj router. Czasami jeśli urządzenie działa bez dłuższego czasu bez restartu może działać gorzej, wyłączenie urządzenia na chwilę jest w stanie pomóc.
2. Wyłącz programy korzystające z internetu. Działający Skype, Steam czy przeglądarka z włączonym Twitchem może mieć spory wpływ na transfer, warto jest wyłączyć je.
3. Podczas gry wciśnij kombinację CTRL + ALT + F, uruchomi się debuger wyświetlający ping. Przyjrzyj się rezultatom i szukaj czegoś niepokojącego, dużych skoków użycia łącza itp.
4. Po restarcie routera, przeczyść DNS. Uruchom Wiersz poleceń.
Możemy to zrobić m.in tak: klikamy Start – > Wszystkie Programy – > Wiersz Poleceń (klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy Uruchom jako administrator) lub drugi prostszy sposób wciskamy kombinację Windows + R i wpisujemy „cmd„. W przypadku Windows 8: kombinacja Windows + X i wybrać „Wiersz polecenia (administrator)
5. Wpisz kolejne komendy:
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
6. Po wszystkich tych czynnościach czas najwyższy sprawdzić stabilność łącza na niezaleznym serwerze.
7. W wierszu poleceń wpisz:
Ping google.pl -t -l 32
Zostaw okienko na kilka minut, potem zatrzymaj pingowanie za pomocą kombinacji CTRL + C. Naszym oczom ukże się minimalny, maksymalny oraz średni czas pingów. Dla typowego łącza ping nie powinien przekraczać 40ms, a różnica oscylować może w kilku milisekundach.

Ostatni testem sprawdzającym, czy wszystko jest w porządku z internetem jest uruchomienie gry w trybie samouczku. Jeśli wtedy HoTS będzie działał bezbłędnie, to znaczy, że winny jest internet, czyli na przykład uszkodzony lub słabej jakości router.

Polecane routery