Posiadasz konto na platformie Blizzarda i nie wiesz jak wysłać prezent na Battle.net swojemu znajomemu? Czym jest Battle.net, co umożliwia oraz jak wysłać prezent- tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest Battle.net?

Battle.net to specjalna platforma, która umożliwia rozgrywki wieloosobowe. Została utworzona na przełomie lat 1996 i 1997. Autorem platformy jest Blizzard Entertainment. To słynne przedsiębiorstwo amerykańskie, które zajmuje się głównie produkcją gier. Są twórcami takich serii jak Warcraft, StarCraft, Diablo czy Overwatch. Najprościej rzecz ujmując, Battle.net to serwis sieciowy, który został stworzony specjalnie z myślą o wszystkich graczach produkcji Blizzarda. Platforma do prawidłowego działania wykorzystuje scentralizowany system opierający się na kontach graczy.

Jak wysłać prezent na Battle.net?

Jakie możliwości daje konto Battle.net swoim użytkownikom?

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że Battle.net to platforma, która ma ułatwić oraz uprościć użytkownikom poruszanie się w świecie gier Blizzarda. Została wyposażona w wiele przydatnych funkcji. Do najważniejszych można zaliczyć nowoczesny system dobierania sobie przeciwników, system osiągnięć czy funkcje społecznościowe. Battle.net to także dostęp do sklepu Blizzarda oraz ustrukturyzowane opcje dotyczące rywalizacji dla wszystkich graczy. Wszyscy Ci, którzy posiadają założone konto mają możliwość zarządzania zakupami, jakie dotyczą sklepu Blizzard. Platforma umożliwia im także łatwiejszy dostęp do swoich kluczy CD poszczególnych gier. Dodatkowo wszyscy użytkownicy Battle.net mogą odwiedzać serwisy internetowe oraz pozostawać w nieograniczonym kontakcie z przyjaciółmi z Rzeczywistym ID. Wystarczy jedynie login i hasło, aby zgłosić chęć udziału w nadchodzących beta testach. Utworzenie konta nie wiąże się z pobieraniem opłaty wstępnej, a także pobierania jakichkolwiek cyklicznych abonamentów.

Transformacja marki

We wrześniu ubiegłego roku Blizzard Entertainment powiadomił o wycofaniu marki Battle.net oraz zamianie nazwy na Blizzard. Pod koniec marca tego roku na platformie pojawiła się już nazwa Blizzard.App. Dwie drogi miały okazać się mylące dla użytkowników, dlatego przedsiębiorstwo postanowiło zrezygnować z dotychczasowego nazewnictwa. Stąd też utworzył się podział dotyczący obsługiwanych gier na platformie. Battle.net obsługuje takie tytuły jak Diablo, Diablo II, StarCraft, Warcraft II, Warcraft III. Natomiast na Aplikacji Blizzarda zagramy między innymi w World of Warcraft, Diablo III, Overwatch, StarCraft II, Destiny 2.

Jak wysłać prezent na Battle.net?

Wielu posiadaczy konta na platformie Blizzarda zastanawia się jak wysłać prezent na Battle.net. Przychodzimy zatem z pomocą, pokażemy w jaki sposób najłatwiej tego dokonać. Użytkownicy, którzy chcieliby wysłać podarunek drugiej osobie, powinni wejść na sklepową witrynę i interesujący ich produkt. Następnie, zamiast zaznaczać opcję Kup teraz, kliknąć w ikonę Podaruj. Pojawi się kolejny ekran, na nim będzie można wybrać osobę, do której powędruje podarowany prezent. Użytkownik może wybierać spośród swoich znajomych zarejestrowanych na Battle.net. Zakończenie transakcji pozwala na odebranie przez znajomego prezentu, który aktualnie znajduje się na stronie podarunków konta Blizzard. Warto pamiętać, że sama wysyłka prezentu nie jest natychmiastowa oraz może potrwać nawet kilka godzin po dokonaniu transakcji.

Wysyłanie kodów na Battle.net

Platforma Battle.net posiada również możliwość wysyłania prezentów za pomocą jedynie adresu e-mail obdarowywanego znajomego. Osoby, które wybiorą tę opcję, otrzymają dowód zakupu, który pojawi się na zarejestrowanym koncie Battle.net. Natomiast znajomy otrzyma kod, który dostarczony zostanie na jego adres e-mail. W życiu zdarzają się różne sytuacje, można nawet przez pomyłkę błędnie podać adres mailowy naszego znajomego. Nie należy się zbytnio tym przejmować, gdyż kod zakupionego produktu znajdziemy w swojej Historii zamówień. Wystarczy, że go skopiujemy i podeślemy znajomemu. Wykorzystanie podarowanego kodu wiąże się jednak z posiadaniem konta na platformie Battle.net. W przypadku, gdy prezentem okaże się wierzchowiec, przedmiot, czas gry czy zwierzak z World of Warcraft, nasz znajomy musi mieć konto bez jakichkolwiek trwających zawieszeń oraz banów. Na stronie producenta dowiadujemy się również, że prezenty nie są dostępne dla wszystkich walut czy metod płatności. Co więcej, nie można ich wysłać w konsolowych wersjach gier Blizzarda.

Polecane zestawy komputerowe dla graczy