Wraz z 9 grudnia 2016 roku Steam zmienia zasady, które obowiązują przy wymianie przedmiotów. Jest to doskonała okazja do włączenia Steam Guard, który nie tylko pozwoli nam na uproszczenie sposobu wymiany z innymi użytkownikami, ale również poprawi bezpieczeństwo naszego konta Steam.

Zmiany wywołane są poprzez wejście w życie nowych zapisów dotyczących handlu przez aplikację steam. Dzięki podaniu numeru telefonu i połączenie konta z mobilną aplikacją na smartfony lub tablety będziemy mogli uniknąć omawianych obostrzeń prawnych.

Włączanie Steam Guard krok po kroku

Steam Guard

Przede wszystkim pobierz aplikację Steam ze sklepu AppStore lub Google Play i zaloguj się na swoje konto Steam w aplikacji mobilnej, lub z poziomu komputera.

Wejdź do menu głównego i kliknij zakładkę Steam Guard lub Zarządzaj Steam Guard na PC, w wyświetlonym oknie na komputerze pojawi się okno, w którym musimy zaznaczyć opcję Zabezpiecz konto za pomocą Steam Guard (zalecane), następnie kliknąć przycisk DALEJ>.

Aktywując Steam Guard na urządzeniu mobilnym, po kliknięciu zakładki Steam Guard w menu głównym, aplikacja przeniesie nas do okienka, w którym musimy kliknąć Dodaj token uwierzytelniający. Zostanie wysłany nam kod SMS na podany numer telefonu. W kolejnym oknie musimy wpisać otrzymany kod i kliknąć przycisk Wyślij.

Dalej program wyświetli kod odzyskiwania, który będzie potrzebny, gdy bezpowrotnie utracisz smartfon lub tablet. Zapisz lub zapamiętaj ten kod, ponieważ pojawi się on wyłącznie jeden raz. Po czasowym odblokowaniu przycisku klikamy go.

Gotowe. Cały proces włączania Steam Guard oraz uwierzytelniania urządzenia mobilnego kończy się w tym miejscu. Teraz za każdym razem, gdy będziesz się logował na konto Steam, w będzie wyświetlany Ci różny token, który będzie trzeba podać podczas logowania się.

Jak włączyć Steam Guard?
5 (100%) 1 vote