Wraz z 9 grudnia 2016 roku Steam zmienił zasady, które obowiązywały przy wymianie przedmiotów. Jest to doskonała okazja do włączenia Steam Guard, który nie tylko uprościł sposób wymiany z innymi użytkownikami, ale również poprawił bezpieczeństwo naszego konta Steam.

Włączanie Steam Guard krok po kroku

włączyć Steam Guard, steam

Przede wszystkim pobierz aplikację Steam ze sklepu AppStore lub Google Play i zaloguj się na swoje konto Steam w aplikacji mobilnej, lub z poziomu komputera.

Wejdź do menu głównego i kliknij zakładkę Steam Guard lub Zarządzaj Steam Guard na PC, w wyświetlonym oknie na komputerze pojawi się okno, w którym musimy zaznaczyć opcję Zabezpiecz konto za pomocą Steam Guard (zalecane), następnie kliknąć przycisk DALEJ>.

Aktywując Steam Guard na urządzeniu mobilnym, po kliknięciu zakładki Steam Guard w menu głównym, aplikacja przeniesie nas do okienka, w którym musimy kliknąć Dodaj token uwierzytelniający. Zostanie wysłany nam kod SMS na podany numer telefonu. W kolejnym oknie musimy wpisać otrzymany kod i kliknąć przycisk Wyślij.

Dalej program wyświetli kod odzyskiwania, który będzie potrzebny, gdy bezpowrotnie utracisz smartfon lub tablet. Zapisz lub zapamiętaj ten kod, ponieważ pojawi się on wyłącznie jeden raz. Po czasowym odblokowaniu przycisku klikamy go.

Gotowe. Cały proces włączania Steam Guard oraz uwierzytelniania urządzenia mobilnego kończy się w tym miejscu. Teraz za każdym razem, gdy będziesz się logował na konto Steam, w będzie wyświetlany Ci różny token, który będzie trzeba podać podczas logowania się.