Wygodna aranżacja pokoju osobistego to duże wyzwanie, a gdy ma być to pokój gracza, to sytuacja robi się jeszcze odrobinę trudniejsza. Jak urządzić pokój gamingowy? O co zadbać? Na co zwrócić uwagę?

Pokój dla gracza – kilka kluczowych kwestii

Aranżacja pokoju dla gracza tak, by był wygodny i stwarzał dogodne warunki do gry, nie należy do zadań banalnie prostych. Najczęściej trzeba pogodzić oczekiwania z możliwościami wynikającymi z ograniczonego metrażu bądź budżetu. Tym, o co koniecznie należy zadbać, są poniższe kwestie:

  • Odpowiednie ustawienie mebli – bez względu na to, czy chodzi o biurko z komputerem gamingowym, czy też o stolik z telewizorem i konsolą, sprzęty te powinny stać w wygodnym miejscu, gdzie nie będą zawadzały. Kluczową kwestią jest takie ustawienie ekranu komputera lub TV, by nie znajdowały się tyłem do okna i do innych źródeł światła, które mogłyby odbijać się od ekranu i uniemożliwiać wygodną grę.
  • Zadbanie o pozostałe funkcje wnętrza – jeśli pomieszczenie ma być nie tylko miejscem do gry na Xbox One lub PC, ale też pokojem nastolatka, w którym będą odrabiane lekcje i w którym trzeba ulokować łóżko, to warto wszystkie te funkcje sprecyzować oraz zadbać o odpowiednie umeblowanie, które będzie pasowało do elementów gamingowych.
  • Zadbanie o odpowiednie elementy zacieniające wnętrze – grube zasłony lub rolety to bardzo istotny dodatek w pokoju gracza, gdyż pozwalają osłonić się przed mocnym słońcem, a nawet przed błyskiem świateł ulicznych.

Pokój dla gracza komputerowego

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zrobić pokój dla gracza, by doskonale pełnił swoją rolę, był komfortowy, a jednocześnie przyjemny pod względem wizualnym. Pokój dla gracza może być wykończony w każdym detalu i zawierać wiele dekoracji i akcentów, które będą świetnie współgrały ze stanowiskiem gamingowym (na przykład plakaty z gier), ale to, co jest najważniejsze w tym pomieszczeniu, to:

  • Biurko dla gracza – powinno być komfortowe i dość przestronne, by bez problemu zmieścił się na nim monitor, a także klawiatura i myszka. Dobrym wyborem są biurka z szufladkami i schowkami, w których można umieścić akcesoria gamingowe, jak słuchawki czy pady.
  •  Fotel komputerowy – wiele osób wybiera po prostu krzesło biurowe na kółkach, ale znacznie lepszą opcją będą specjalne fotele dla graczy z wyższym oparciem, podłokietnikami i ze świetnie wyprofilowanym oparciem. Fotele tego typu nie są najtańsze, ale najlepiej nadają się do wielogodzinnego użytkowania.

Pokój dla gracza konsolowego

Gra na konsoli PlayStation 4 lub Xbox One to zupełnie inny rodzaj rozgrywek. Do dyspozycji gracza niezbędne są:

  • Miejsce na konsolę – pokój gracza PS3 to nie tylko sama konsola, ale też miejsce, w którym można bezpiecznie ją postawić. Warto wybrać odpowiedni stolik lub komodę, bo będzie można w nich schować także pady, joystick i inne akcesoria do gry.
  • Telewizor – konsolę trzeba jeszcze do czegoś podłączyć. Istotny jest sam telewizor, ale też miejsce, w którym zostanie usytuowany. Wygodną opcją jest zarówno postawienie go na komodzie lub stoliku, jak również zawieszenie go na ścianie.
  • Miejsce siedzące – gra na konsoli nie wymaga zastosowania fotela gamingowego, ale trzeba zaplanować, w którym miejscu będziemy siedzieć podczas gry. To może być sofa, narożnik, pufy lub nawet poduszki podłogowe. Opcji jest wiele i warto rozważyć różne możliwości.

Wielu graczy doskonale wie, jaką konsolę kupić i po jakie gry sięgnąć, ale gdy przychodzi czas na odpowiednie zaaranżowanie wnętrza, sprawy się komplikują. Warto kierować się rozsądkiem i zwracać uwagę na komfort użytkowania poszczególnych rozwiązań.