Nie tak dawno premierę miał Total War: Warhammer. Długo wyczekiwany tytuł, który nie zawiódł i został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez graczy, jak i recenzentów.

Aczkolwiek nie było się bez problemów, które były zgłaszane przez graczy. W tym wpisie prezentujemy rozwiązania najczęstszych problemów, które mogą się pojawić w grze.

Jak pozbyć się licznych crashy gry?

W tym przypadku pozostaje jedynie czekać na kolejne łatki od twórców, które będą eliminować tego typu problemy. Jeśli chcesz coś zrobić w tej sprawie, to spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz wszystkie dostępne aktualizacje do systemu.

Jak naprawić zatrzymywanie się gry w pewnych momentach?

Przede wszystkim zrób update wszelkich sterowników od karty graficznej oraz systemu. Następnie upewnij się, czy Total War: Warhammer nie jest blokowany przez system oraz odpal Steam w trybie offline i wtedy dopiero uruchom grę.

Jak naprawić czarny ekran tytułowy?

Znów upewnij się, czy masz najnowsze stertowniki. Wtedy zamknij Steam i uruchom grę w uprawnienia administratora. Jeżeli problem się pojawia, gdy ponownie wyskoczy czarny ekran zminimalizuj grę, a potem go po prostu zmaksymalizuj.

Jak poradzić sobie z lagami i niską ilością FPSów?

Na początku sprawdź czy Twój komputer spełnia przynajmniej minimalne wymagania sprzętowe. Jeśli tak, to możesz skorzystać z poniższych rad. W przypadku, gdy odpalasz grę na laptopie upewnij się, że wykorzystuje ona dedykowaną grafikę, a nie zintegrowaną. Na innym sprzęcie ustaw priorytet gry na wysoki, a w wypadku kart NVIDIA przejdź do ustawień i ustaw opcję „Maksymalnej wydajności” w grafice 3D.

Polecane zestawy komputerowe do Total War: Warhammer