Jeśli jesteś dumnym posiadaczem pada do konsoli PlayStation 4, to z pewnością chciałbyś z niego skorzystać również na swoim komputerze. W tym tekście pokażemy w jaki sposób podłączyć przewodowo kontroler, aby uzyskać pełną funkcjonalność, lecz również bezprzewodowo poprzez Bluetooth.

padybanner

Zanim przystąpimy do właściwego działania należy spełnić wszystkie poniższe podpunkty:

  • Kontroler DualShock 4
  • Kabel micro USB (gdy chcemy korzystać z pada przewodowo, albo kiedy nie mamy modułu bluetooth)
  • Zainstalowana biblioteka Microsoft .NET 4.0
  • Zainstalowane Visual C 2010/2012 Runtime
  • Najnowsza wersja DirectX
  • Wewnętrzny lub zewnętrzny moduł bluetooth (gdy chcemy korzystać z pada bezprzewodowo)
  • Konto z ustawionymi prawami administratora
  • Program DS4 Tool
  • Porgram DS4Windows

Metoda 1 – Podłączenie pada z PS4 poprzez kabel micro USB

Po wypełnieniu wszystkich powyższych podpunktów i pobraniu DS4 Tool, należy go wypakować i postępować według poniższych kroków.

1. Podłącz pada do PC przez kabel micro USB, a system sam pobierze wymagane sterowniki. Możesz także podłączyć przez moduł Bluetooth w tym celu przejdź do Panelu sterowania, a następnie zakładki Sprzęt i Urządzanie, a tam wybierz opcję dodawania nowego urządzenia Bluetooth. Jeśli będziesz miał z tym krokiem jakiekolwiek problemy, to zajrzyj do metody 2, która porusza wyłącznie temat połączenia bezprzewodowego.

2. Teraz pora na uruchomienie programu DS4 Tool. Przejdź więc do folderu z aplikacją i odpal go za pomocą pliku ScpServer.exe.

ds4 tool

3. Sam program pozwala na konfiguracje wielu elementów, takich jak: kolor świecących się diod, intensywność wibracji oraz czułość panelu dotykowego.

ds4 tool ustawienia

4. W ten oto sposób uruchomiliśmy pada do PS4 na PC.

Metoda 2 – Podłączenie pada z PS4 bezprzewodowo za pomocą Bluetooth

Na potrzeby tej metody posłużymy się program DS4Windows (oraz system Windows 10), który sprawia, że pad z PS4 jest rozpoznawany przez system, jak pad od Xbox 360 / Xbox One. Tym samym gry będą wykrywały bez problemu, automatycznie bez dodatkowej konfiguracji.

1. Pobierz program DS4Windows i rozpakuj go.
2. Włącz Bluetooth w swoim komputerze / laptopie lub podłącz zewnętrzny moduł.
3. W pasku zadań powinna pojawić się niebieska ikonka symbolizująca standard Bluetooth, kliknij na nią prawym przyciskiem myszki i wybierz „Dodaj urządzenie z obsługą funkcji Bluetooth„.

bluetooth
4. W pewnym momencie instalowania nowego urządzenie pojawi się ekran wykrywania pobliskiego urządzenia Bluetooth. Wtedy też należy sprawdzić, czy pad jest wykrywalny. W tym celu należy wcisnąć na nim jednocześnie przyciski „Share” oraz „PlayStation” do czasu, aż dioda LED zacznie mrugać błękitnym kolorem.

parowanie pad playstation 4
5. Na liście urządzeń powinna pojawić się pozycja „Wireless Controler„. Zaznaczamy ją i klikamy przycisk „Dalej” (w przypadku systemu Windows 7 / 8.1) lub „Paruj” (Windows 10).

parowanie
6. Gdy system poprosi o specjalny kod wpisujemy po prostu 0000, ale trzeba mieć na uwadze, że lampka LED na padzie świeci się wyłącznie przez kilkadziesiąt sekund.
7. Po poprawnym sprawowaniu urządzenia należy uruchomić program DS4Windows, a zrobić to możemy za pomocą pliku DS4Windows.exe.

ds4windows
8. W zakładce „Controllers” sprawdzamy, czy znajduje się nasz pad i to byłoby na tyle. W zakładce „Settings” jesteśmy w stanie ustawić takie rzeczy, jak: uruchomianie programu przy rozruchu, zmienia profili za pomocą touchpada lub ukryć program, aby nie był widoczny na pasku zadań.

ds4windows ustawienia

Pad do PlayStation 4