Latanie w Rocket League to umiejętność, która wymaga wielu godzin solidnych treningów. Jest to zdecydowanie najtrudniejszy i najbardziej wymagający manewr. W tym krótkim poradniku podpowiadamy, jak latać w Rocket League.

W jaki sposób przyda Ci się umiejętność latania?

Latanie ma różnorakie zastosowanie. Możesz wykorzystać je do przejmowania wysokich piłek zarówno w przypadku obrony swojej bramki, jak i nacierania na bramkę przeciwnika. Pamiętaj, każda umiejętność pozwalająca na szybsze dotarcie do piłki jest na wagę złota.

Im więcej nitro tym lepiej

Przede wszystkim zdobądź dopalacz. Najlepiej, abyś miał pełny jego pasek. Im więcej nitro, tym lot będzie dłuższy.

Wykonaj skok

Gdy już zaopatrzyłeś się w niezbędne do latania nitro, wyskocz swoim pojazdem. Wystarczy skok pojedynczy, jednak o wiele lepiej sprawdzi się podwójny skok.

Włącz nitro

Gdy już jesteś w powietrzu, odpal turbo. Przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za dozowanie dopalacza i staraj się sterować pojazdem za pomocą gałki analogowej na padzie lub klawiszy na klawiaturze numerycznej.

Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj

Nikt nie rodzi się mistrzem. Żeby opanować sztukę latania w Rocket League, musisz się zawziąć. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z samouczków w kategorii Aerial. Prezentują one kilka lekcji, które nauczą Cię, jak zdobywać wysoko latające piłki. Nie poddawaj się i ćwicz.

Skacz nie tylko z gruntu

Gdy już opanujesz latanie poprzez wybicie się z gruntu, potrenuj loty z wykorzystaniem odbijania się od ścian lub sufitów. Taka metoda pozwoli Ci docierać niemal w każdy punkt mapy.

Polecane laptopy do Rocket League