W naszym zestawieniu prezentujemy dwa monitory marki iiyama. Sprawdź, czy warto wybrać jeden z tych sprzętów.

Monitory iiyama – szczegóły

Na bogatym rynku monitorów nie brakuje atrakcyjnych modeli. W tym poradniku przyjrzymy się modelom iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS oraz iiyama XB2483HSU-B3. Dokładnie przedstawimy dane techniczne oraz design obydwu sprzętów. Na tej podstawie będziemy mogli stwierdzić, czy urządzenia warte są swojej ceny. Dzięki temu będziesz mógł podjąć właściwą decyzję i dokonać wyboru, który będzie bliski Twoim oczekiwaniom.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – specyfikacja

Przed zakupem należy oczywiście zapoznać się z danymi technicznymi na temat monitora. Do najważniejszych elementów bez wątpienia należy rozdzielczość ekranu oraz długość jego przekątnej. Dla graczy istotną rolę pełni również czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania. Monitory coraz częściej oferują dodatkowe funkcje, które w poprawiają wygodę pracy. W poniższym zestawieniu znajdziesz wszystkie szczegóły, które ułatwią Ci wybór.

Parametry  iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS iiyama XB2483HSU-B3
Długość przekątnej ekranu 22 cale 24 cale
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Elementy konstrukcji
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 3,2 kg 5,6 kg
Wbudowane głośniki Tak Tak
Funkcja obrotu ekranu Nie Tak
Rodzaj matrycy TN AHVA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • AMD Free Sync
 • Blue Light Reducer
 • Flicker Free
 • OSD
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • Separate Sync

Model iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS wyposażono w 22-calowy ekran. Do podświetlania wykorzystywana jest niezawodna technologia LED. Do największych atutów urządzenia należy bardzo szybki czas reakcji oraz dobra częstotliwość odświeżania. Dzięki technologii Full HD możemy liczyć na szczegółowy obraz. Matryca TN pozwoli uzyskać wysoką jakość nawet podczas dynamicznych scen.

Natomiast iiyama XB2483HSU-B3 to model z 24-calowym ekranem, który również podświetlany jest za pomocą diod LED. Czas reakcji wynosi 4 ms, a częstotliwość to 75 Hz. Ponownie mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD. Matryca AHVA gwarantuje doskonałe nasycenie barw oraz wyraźny obraz widoczny niezależnie od kąta obserwacji.

Na pokładzie obydwu urządzeń zainstalowano dodatkowe funkcje. Warto wspomnieć o AMD Free Sync, która gwarantuje płynną animację. Dzięki Low Blue Light oraz Blue Light reducer emisja szkodliwego dla oczu światła niebieskiego zostaje zmniejszona. Kolejną świetną technologią jest Flicker Free, która zapobiega migotaniu obrazu. Konstrukcja została wyposażona we wbudowane głośniki.

iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – wygląd

Model iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS charakteryzuje się tradycyjnym, lecz eleganckim designem. Za stabilność ekranu odpowiada podstawa, która przyjęła wzór prostokąta. O wysokiej ergonomii świadczy intuicyjny dostęp do przycisków i złącz. Warto również podkreślić solidność wykonania obudowy.

Ekran monitora iiyama XB2483HSU-B3 również został usytuowany na prostokątnej podstawie. Każdy element bardzo dobrze do siebie pasuje i tworzy nadzwyczaj atrakcyjny projekt. W tym przypadku również należy podkreślić bardzo wytrzymałą obudowę. Ponadto możemy obrócić ekran do pozycji pionowej oraz dowolnie regulować jego wysokość.

iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – czy warto kupić?

Na podstawie wszystkich omówionych w naszym poradniku kwestii należy stwierdzić, że każdy z monitorów warty jest zakupu. Jak wybrać konkretny model? Będzie to oczywiście zależne od zastosowań, jakie mają spełniać te urządzenia. W przypadku iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS możemy liczyć na doskonałą zabawę przy grach. Natomiast iiyama XB2483HSU-B3 doskonale sprawdzi się przy pracy biurowej, korzystaniu z internetu czy oglądaniu filmów. To wszystko dzięki matrycy AHVA.

iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS to 499 zł. Natomiast za XB2483HSU-B3 zapłacimy 699 zł. Każdy z tych sprzętów prezentuje znakomity stosunek ceny do jakości.