W tym poradniku prezentujemy dwa monitory firmy iiyama. Przekonaj się, który z nich spełni Twoje oczekiwania.

Monitory Iiyama – szczegóły

Zapraszamy na szczegółowe zestawienie monitorów produkcji iiyama. Znajdziemy ja na średniej półce cenowej. Aby dowiedzieć się, czy każdy z tych sprzętów wart jest swojej ceny, dokładnie sprawdziliśmy ich możliwości techniczne, a także kwestie związane z designem. Modele, które bierzemy pod lupę to Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 oraz Iiyama GB2530HSU-B1. Ten poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór.

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – specyfikacja

Przed zakupem monitora należy oczywiście zapoznać się z danymi technicznymi na jego temat. Dzięki temu łatwo ocenić, jakie zastosowania spełni określony sprzęt. Wszystkie najważniejsze elementy specyfikacji zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. Dzięki temu będziesz mógł ocenić, czy monitor pozwoli Ci na komfortową rozrywkę i pracę biurową. Czas poznać bliżej każde z urządzeń.

Parametry  Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 Iiyama GB2530HSU-B1
Długość przekątnej ekranu 24,5 cala 24,5 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Funkcja obrotu ekranu Nie Tak
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Najważniejsze funkcje
 • Eco Mode
 • FreeSync
 • Obrót obrazu
 • Plug & Play
 • Black Tuner
 • Technologia AMD FreeSync
 • Eco Mode
 • FreeSync
 • Obrót obrazu
 • Plug & Play
 • Black Tuner
 • Technologia AMD FreeSync

Łatwo zauważyć, że znajdziemy tu wiele podobieństw. Każdy z tych monitorów został zaprojektowany głównie z myślą o graczach. Za szczegółowość detali odpowiada rozdzielczość Full HD – 1920 x 1080 pikseli. Dzięki temu obraz zawsze będzie wyróżniał się ostrością na wysokim poziomie. Kolejnym atutem jest bardzo dobra częstotliwość odświeżania, która sięga 75 Hz. To parametr, decydujący o ilości klatek animacji, jakie możemy zobaczyć w ciągu sekundy. Miłośnicy wirtualnej rozrywki będą również zadowoleni z błyskawicznego czasu reakcji. Monitor potrzebuje tylko 1 ms, aby zrealizować polecenie użytkownika. Dzięki szeroko rozwiniętym funkcjom możemy dowolnie dostosować ustawienia ekranu do osobistych preferencji.

Na pokładzie urządzeń zainstalowano wiele dodatkowych technologii, które z pewnością poprawią wygodę pracy i rozrywki. Dzięki opcji AMD FreeSync zawsze możemy liczyć na płynną animację bez zacięć. Natomiast Black Tuner umożliwia regulację jasności i optymalizację poziomu czerni.

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – wygląd

To głównie elementy designu oraz konstrukcja dzieli każde z urządzeń. Monitor iiyama G-Master Black Hawk jest lekki, kompaktowy i waży zaledwie 4 kg. Niemal bezramkowy ekran został usytuowany na podstawie w kształcie prostokąta. Bardzo wąskie ramki to również zaleta modelu GB2530HSU-B1. Za stabilność wyświetlacza odpowiada płaska podstawa. Dużą zaletą tego sprzętu jest funkcja Pivot, która pozwala na obrót ekranu do pozycji pionowej. Każdy z tych sprzętów prezentuje się nadzwyczaj stylowo i wyróżnia się wysoką ergonomią. Warto również wspomnieć o bardzo wytrzymałej i solidnie wykonanej obudowie.

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – czy warto kupić?

Śmiało możemy polecić każdy z monitorów. Znajdą one zastosowanie zarówno przy szeroko rozumianej rozrywce, jak i pracy biurowej. Jednak to właśnie gracze będą najbardziej zadowoleni. Świadczy o tym znakomita częstotliwość odświeżania, rewelacyjny czas reakcji oraz rozdzielczość, która pozwoli na atrakcyjną zabawę. Modele  z pewnością znajdą szerokie grono odbiorców.

Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 vs Iiyama GB2530HSU-B1 – ile kosztują?

Za monitor G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 zapłacimy 659 zł. Natomiast koszt zakupu modelu iiyama GB2530HSU-B1 wynosi 699 zł. Ta niewielka różnica uwarunkowana jest konstrukcją oraz elementami designu. Wybór będzie oczywiście uzależniony od osobistych preferencji użytkownika. Zarówno  w przypadku modelu z funkcją Pivot, jak i lżejszego urządzenia, zawsze możemy liczyć na bardzo wysoką jakość. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości i szerokie zastosowanie, należy uznać, że cena jest bardzo atrakcyjna.