League of Legends (w skrócie LoL), po polsku – Liga Legend – to gra video onlne multiplayer na arenie walki, wykreowana i rozwijana przez Riot Games na systemy Windows oraz macOS. Zainspirowana światem Warcrafta gra, bije ostatnio rekordy popularności nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce. W tym artykule przybliżymy ją oraz zaproponujemy komputery, na których można w tę grę z powodzeniem grać.

 

W Lidze Legend gracze przyjmują miano „przywoływaczy“, którzy kontrolują „bohatera“, każdy taki bohater ma unikalne umiejętności, i mierzy się w walce przeciwko innym bohaterom z przeciwnej drużyny. Najważniejszym celem gry jest zniszczenie opozycyjnego tzw. nexusa, czyli wielkiego diamentu, który znajduje się w bazie bohaterów. Zniszczenie przeciwnego nexusa równa się wygraniu gry, czyli zwycięstwu w rozgrywce.

 

Każdy mecz Ligi Legend jest specyficzny i zaczyna się, kiedy bohater użytkownika jest bardzo słaby, ale z czasem zdobywa on kolejne poziomy, by umacniać się w sile i rośnie wtedy jego ogólna moc, także dzięki kupowanym po drodze w rozgrywce przedmiotom, na które zdobywa pieniądze. Każdy bohater może osiągnąć w grze aż 18. poziom rozgrywki. Bohaterowie, jak i cała arena, inspirowane są wysokim fantasy, steampunkiem oraz Lovecraftiańskim horrorem.

 

Liga Legend ogólnie została zaprojektowana i wdrożona w życie w 2009 roku. Od tej pory nieustająco rośnie jej popularność oraz specyficzna baza fanów. Do lipca 2012 gra była najczęściej graną w Ameryce Północnej i Europie, jeśli chodzi o liczbę spędzonych na grze godzin. Na styczeń 2014 roku przypada z kolei statystyka mówiąca, iż 67 milionów graczy na całym świecie grało w grę w ciągu miesiąca, 27 milionów w ciągu dnia i ponad 7,5 miliona w najważniejszych godzinach dnia dla Internetu. We wrześniu 2016 roku ponad 100 milionów graczy grało w omawianą grę.

 

Liga Legend wymaga dobrej oprawy sprzętowej. Aby móc z powodzeniem i płynnie w nią grać, należy zainwestować w bardzo dobry komputer. Taką propozycją jest Dell Alienware lub też HP Omen. Te gamingowe laptopy, czyli komputery przenośne, mobilne, zapewniają wysoki poziom rozgrywki, bo posiadają dobre procesory, świetne karty graficzne oraz odpowiednią ilość pamięci wewnętrznej RAM. Dell Alienware i HP Omen to doskonałe propozycje do uruchomienia i grania we wspaniałą grę, jaką niewątpliwie jest Liga Legend. Koszt inwestycji w takie laptopy to około 5000 złotych, ale pieniądze szybko zwracają się i jest to na pewno inwestycja na wiele lat.