Zaczynając swoje przygodę w HotS możesz być nieco zdezorientowany, w szczególności jeszcze wcześniej grałeś już w inną grę z gatunku MOBA, nie ma jednak czego się obawiać produkcja od Blizzarda nie różni się tak bardzo w porównaniu do innych produkcji tego typu.

Poniższa lista prezentuję bohaterów, który nie są wyłącznie potężni w rękach doświadczonego gracza, ale ich siłę może wykorzystać praktycznie każdy. Grając coraz więcej w HotSa, sam dojdziesz do wniosku jakim typem bohaterów gra CI się najlepie, a ta lista prezentuję jedynie najlepszych bohaterów na sam początek.

Najlepszy zabójca – Raynor

Hots Raynor

Raynor jest najprostszym w obsłudze zabójcą, po prostu klikasz a on dość szybko likwiduje przeciwnika. Nie jest on wyposażony w szczególnie silne i skomplikowane umiejętności, a mimo to radzi sobie na polu bitwy bardzo dobrze. Nie można jednak zapominać, że za pomocą Raynora wygramy każdy mecz, wraz z wielką siłą pojawia się brak głębi, a przy tym szybkie znużenie. Warto jednak pamiętać, że jesteśmy początkującym graczem, więc jego dwa skille aktywne oraz ostateczna umiejętność są idealne na zaznajomienie się mechanikami jaką rządzi się gra.

Najlepszy pomocnik – Jasnoskrzydła

Hots Jasnoskrzydła

Przede wszystkim unikaj Malfuriona, który nie jest łatwą postacią na początek, a przy tym sprawdza się jedynie z myślą o konkretnych zespołach. Wybierz Jasnoskrzydłą, która jest prosta w obsłudze, a jej teleport oraz uzdrowienie może się okazać bardzo przydatne dla reszty drużyny. Jeśli jednak coś Ci w niej przeszkadza, to wybierz Li Li, które też się sprawdza doskonale.

Najlepszy wojownik – Diablo

Hots Diablo

Diablo ma mnóstwo zdrowia, po zgonie znacznie szybciej wraca na pole walki, a jego umiejętności są w szczególności pomocne w walce drużynowej. Jeśli jednak coś Ci nie odpowiada w Diablo, to kolejną postacią na którą powinieneś spojrzeć jest Arthas, który jest bardzo pomocny w zespole, a w szczególności jego umiejętności spowolnienia i zatrzymania przeciwnika.

Najlepszy specjalista – Zagara

Hots Zagara

Zagara jest w stanie przywołać dużą liczbę pomocników, którzy będą wyręczać ją w walce bezpośredniej, a tym samym niwelować prawdopodobieństwo śmierci. W przypadku tej postaci nie mam zbyt dużo do powiedzenia, ponieważ gra nią nie należy do skomplikowanych. W drugiej kolejności warto jest rozważyć Sierżant Petartę, która jest podobna do Zagary, dysponuje większą siłą ognia, ale gra się nią znacznie bezpośrednio i jest przeznaczona do późnej fazy gry.

Heroes of the Storm