Twórcy Pokemon GO przygotowali kolejną grę na urządzenia mobilne. Ich nowy tytuł pozwala graczom wcielić się w adeptów magii. Na czym polega rozgrywka?

Harry Potter Wizards Unite, bo o tej grze mowa, to kolejna produkcja wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną, dzięki której zabawa odbywa się nie tylko na ekranach smartfonów i tabletów, ale również w otaczającej nas przestrzeni.

Harry Potter Wizards Unite – najważniejsze informacje

Jak utrzymują twórcy, ich nowa gra ma przyciągać nie tylko mechaniką, ale również rozbudowanym tłem fabularnym. Gracze wcielają się w członków sił specjalnych tak zwanego Kodeksu Tajności. Tragiczny w skutkach Kataklizm doprowadził do tego, że w świecie mugoli (zwykłych ludzi) zaczęły pojawiać się magiczne stworzenia i obiekty. Wspomniany Kodeks został powołany po to, aby usunąć te zjawiska ze zwykłego świata.

Na początku gry jesteśmy szeregowymi członkami organizacji, jednak w miarę czynienia przez nas postępów, zaczynamy piąć się w hierarchii i dowiadywać się więcej na temat wspomnianego Kataklizmu. Wybieramy jedną z trzech profesji, a następnie rozwijamy własną postać, korzystając z rozbudowanego drzewka rozwoju.

Biorąc pod uwagę samą mechanikę, dostrzec możemy wiele podobieństw do wcześniejszej produkcji studia Niantic, czyli Pokemon GO. W trakcie rozgrywki, poruszamy się z telefonem lub tabletem i korzystamy z tak zwanej rzeczywistości rozszerzonej, która nakłada na otoczenie elementy z gry. Wykorzystywana jest do tego kamera zamontowana w urządzeniu mobilnym. Wszystko to sprawia, że przechadzając się po parku czy też chodniku, dostrzeżemy na ekranach smartfonów lub tabletów wspomniane magiczne stworzenia i obiekty. Ich katalog jest dość szeroki. Mogą być to różnego rodzaju bestie i inne osobliwości.

Naszym zadaniem będzie wymazanie ich ze świata realnego. Służyć będą temu zaklęcia, które rzucamy poprzez wykonanie gestów na ekranie posiadanego urządzenia z zainstalowaną grą. Oczywiście każda anomalia jest usuwana inaczej. Gdy uzbieramy odpowiednią liczbę „zdobyczy”, zyskujemy wpis w jednej z dziesięciu dostępnych w grze kategorii.

Osobliwości zaznaczane są na mapie wyświetlanej na ekranie urządzenia. Znajdziemy tam również namiary na różnego rodzaju surowce i specjalne punkty – znajdują się one przeważnie w okolicach istotnych lub ciekawych miejsc. Mogą być to zabytki, place, skwery etc. Do tego dochodzą również wirtualne fortece z wyzwaniami, karczmy, w których odzyskamy magiczną energię czy też cieplarnie, gdzie dostępne są rzadkie składniki do eliksirów.

Co ważne, grać możemy sami lub ze znajomymi. W odróżnieniu od Pokemon GO, gra Harry Potter Wizards Unite obsługuje specjalny system teleportacji, który pozwala nam przenieść się do lokacji znanych ze świata filmów i książek.
Zobacz polecane smartfony do Harry Potter Wizards Unite

Harry Potter Wizards Unite – jak zacząć grać?

Rozpoczęcie zabawy w magicznym świecie jest bardzo proste. Wystarczy bowiem pobrać grę ze sklepu Google Play lub Apple App Store, w zależności od tego, czy nasz smartfon lub tablet działa na systemie Android czy iOS.

Gra jest darmowa, choć twórcy przewidzieli mikropłatności, które pozwolą nam zakupić między innymi wspomagacze. Jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe, aplikacja potrzebuje urządzenia pracującego na systemie Android 5.0 lub nowszym bądź iOS 10 lub nowszym. Na telefonach i tabletach z Androidem zajmuje 60,82 MB wolnego miejsca, natomiast w przypadku sprzętów od Apple potrzebne jest 175,8 MB miejsca.

Gdy gra zostanie już zainstalowana, musimy dać jej dostęp między innymi do naszej lokalizacji i aparatu. Po uruchomieniu, logujemy się za pomocą konta przypisanego do urządzenia bądź przez serwis Facebook. Następnie tworzymy własną postać, a także wybieramy jej dom. Po tym wszystkim możemy przejść do samouczka, który przedstawi i wyjaśni nam wszystkie mechaniki gry. W ten sposób rozpoczynamy swoją przygodę jako członkowie sił specjalnych Kodeksu Tajności.