MovieStarPlanet to stworzona w Danii edukacyjna gra, w którą grać można za pośrednictwem przeglądarki internetowej bądź poprzez aplikację na telefony z systemami Android i iOS. Podczas rozgrywki zadaniem gracza jest tworzenie filmów, w których występuje jego postać oraz postaci znajomych.

Każdy rozpoczynający grę musi zarejestrować swoje konto. Następnie tworzy awatara, który nazywa się moviestar – jest to jego postać w grze, której umiejętności rozwija. Na początek każdy z graczy otrzymuje zestaw dodatków, ubrań, scenek, teł, muzyki oraz animacji, by móc z nich kreować filmy. Gra oparta jest na mikropłatnościach, które pozwalają dokupować kolejne scenki, tła, muzykę oraz ubrania, by urozmaicać swoje filmy.

Oprócz nich, gracz ma również możliwość tworzenia pamiątkowych artbooków. Po kupieniu nowych ubrań gracz może pokazać się w nich w filmowym mieście, gdzie nowe kreacje będą mogli podziwiać jego znajomi. Gra posiada bowiem mocno rozwinięty system społecznościowy. Do filmów i zdjęć również można zapraszać znajomych, którzy biorą udział w kręceniu scenek, urozmaicając wzajemnie swoje filmy.

Podobne gry do MovieStarPlanet

Tworzenie krótkich filmów z pewnością może wydawać się ciekawe, jeśli jednak gracze szukają nowych wrażeń, mogą wybrać spośród kilku innych propozycji podobnych gier, które zapewnią im rozrywkę.

Dobrą perspektywą dla MSP może być Stardoll. Jest to kolejna gra przeglądarkowa nastawiona na system społecznościowy, w której za pomocą mikropłatności można znacznie ułatwić sobie zadanie. Rozgrywka polega na stworzeniu swojej lalki, którą następnie gracz ubiera w różnorodne ubrania, robi jej makijaż i wyposaża w dodatki, na które wcześniej musi zebrać pieniądze otrzymywane za wykonywanie zadań oraz za branie udziału w głosowaniu na CoverGirl (dziewczynę z okładki). Gracze mogą spotykać się w mieście, gdzie wymieniają się doświadczeniami, mogą ze sobą porozmawiać, a także wykonywać wspólnie niektóre czynności. Dobrym urozmaiceniem są również znajdujące się w mieście sklepy, które są odpowiednikami tych znanych z prawdziwego życia.

Kolejną propozycją skierowaną głównie do dzieci młodszych i silnie nastawioną na walory edukacyjne jest Panfu. Gra posiada w swojej domenie mnóstwo gier, które pomagają rozwijać umysł. Zarejestrowani użytkownicy wcielają się w role pand, które mogą rozwijać i modyfikować, wypełniając misje i zdobywając punkty za gry. Raz w miesiącu organizowany jest Dzień Złotych Pand, w którym wszyscy użytkownicy dostają konto VIP, mogąc korzystać ze wszystkich rozszerzeń, za które zazwyczaj trzeba płacić.

Warto również zwrócić uwagę na Avatarię. To przeglądarkowa gra obecna na takich portalach społecznościowych jak Facebook czy NaszaKlasa, który pozwala na stworzenie swojej postaci i prowadzenie za jej pośrednictwem wirtualnego życia w przedstawionych w grze świecie. Wykonując zadania zdobywa się pieniądze, za które można kupować różne dodatki. Można również zajmować się wieloma czynnościami codziennego życia i spędzać czas ze znajomymi.

Ranking myszek do MovieStarPlanet