Gothic jest grą RPG utrzymaną w klimatach świata fantasy wyprodukowaną przez niemieckie studio Piranha Bytes. Podczas rozgrywki gracz wciela się w zesłanego przez boga Innosa Bezimiennego, którego zadaniem jest powstrzymanie sił zła kierowanych przez demona.

Linearta fabuła gry osadzona jest w fantastycznym królestwie Myrtany, nad którym władzę sprawuje Rhoba II. Główny bohater jest zaś skazańcem, który odkrywa, że w rzeczywistości został wybrany, by ocalić świat. Podczas gry bohater wykonuje różnorodne zadania, spotyka wiele niezależnych postaci i może dołączać do różnorodnych gildii różniących się zasadami i motywami działania.

Na drodze do osiągnięcia celu Bezimienny musi zmierzyć się z dziesiątkami przerażających potworów, a dzięki systemowi rozwoju i ulepszeń postaci w zamian za doświadczenie gracz może ulepszać wybrane umiejętności bohatera. Wysokiej jakości grafika i zmienność czasu oraz oświetlenia podnoszą atrakcyjność rozgrywki, zaś płynne animacje głównego bohatera sprawiają, że jego ruchy wydają się niezwykle naturalne.

Gry podobne do Gothic

Fani serii z pewnością spędzili przy grze mnóstwo czasu, jednak po przejściu wszystkich zadań mogą się znudzić. Dlatego też warto poznać kilka gier, które fabułą i rodzajem rozgrywki są zbliżone do Gothica i z pewnością zainteresują jego graczy.

Do tego typu gier zalicza się Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues – produkcja zespołu Portalarium. Jest to osadzone w świecie fantasy RPG, które oferuje grę w trybie kampanii dla jednego gracza oraz kooperacji dla kilkuosobowych grup. Grać można również za pośrednictwem Interentu poprzez serwery MMO. Shoud of the Avatar została osadzona w niezwykle szczegółowo opracowanym świecie pełnym urozmaicających rozgrywkę detali oraz nowych ras i cywilizacji posiadających unikalne prawa, zasady i niezwykle ciekawą historię. Gracz może wybrać rolę, w jaką wcieli się jego postać. Do wyboru są między innymi: wojownik, kupiec, rolnik bądź poszukiwacz skarbów. W zależności od wyboru ścierki kariery gracz przechodzi przez fabułę gry, rozwijając postać, bardzo często będąc zmuszanym do podejmowania trudnych decyzji. Ciekawym smaczkiem w grze jest tworzenie profilu psychologicznego bohatera, które przebiega za pomocą formularza z odpowiedziami na serię pytań, na podstawie których generowany jest charakter bohatera.

Na uwagę zasługuje również gra Severance: Blade of Darkness, w której gracz wciela się w rolę wybrańca, którego zadaniem jest poprowadzenie wojsk do zwycięstwa i ostateczne pokonanie budzącego się na świecie zła. Bohaterem może stać się jedna z czterech różnych postaci, każda z nich posiada różnorodne umiejętności, od których będzie zależał sposób prowadzenia walki. Podczas rozgrywki bohater będzie stawiał czoła wrogom w szesnastu różnych środowiskach, a żeby podnieść swój poziom umiejętności, będzie zmuszony walczyć z potworami i wykonywać mnóstwo ciekawych zadań, pokonując stające na przeszkodzie pułapki.

Ranking myszek do Gothic