Dishonored jest grą akcji zawierającą w sobie element skradanki, której gracz wciela się w rolę ochroniarza cesarzowej, która została zamordowana podczas zamachu stanu. Corvo Attano – główny bohater gry – zostaje oskarżony o zbrodnię i stara się oczyścić swoje imię, a także zemścić się na zamachowcach, nie raz wykorzystując do tego celu brutalne środki.

Chętnie korzysta z różnorodnych borni i swoich nadprzyrodzonych umiejętności. Produkcję firmy Arkane Studios gracz obserwuje z perspektywy pierwszoosobowej (FPP), a krążąc po fikcyjnym steampunkowo-wiktoriańskim mieście Dunwall, zadaniem gracza jest odnalezienie zaginionej dziewczynki i zemszczenie się na ludziach, którzy zabili jej matkę. Rozgrywka polega na skutecznym zabijaniu wskazanych osób, wszystkie akcje gracza mają wpływ na rozwój fabuły, stosunek ludzi do bohatera, a także rozwój świata przedstawionego. Do wykonywania misji bohater korzysta z szeregu niesamowitych umiejętności, dzięki łączeniu których można otrzymać niezwykle ciekawe efekty.

Gry, które zainteresują fanów Dishonored

Dishonored jest niezwykle wciągającą grą, jednak jak każda tego typu, kiedyś dobiega końca. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele gier, które swoją tematyką i formą rozgrywki przypadną do gustu fanom Dishonored.

Jedną z takich gier jest Assasin’s Creed. Jest to seria gier opowiadająca o klanie skrytobójców, którzy wielokrotnie przewijają się przez historię świata. W każdej części Assasin’s Creed gracz wciela się w postać bohatera z czasów obecnych – przodka Assasynów, który zostaje podłączony do maszyny pozwalającej mu przenieść swoją świadomość i połączyć się z przodkami. W trakcie rozgrywki gracz ma okazję poznać historię świata, zwiedzić wiele ciekawych miejsc i przede wszystkim prześledzić historię klanu Assasynów, biorąc czynny udział w jej kreowaniu. Oprócz wątku głównego, w grze istnieje również wiele wartych odkrycia historii pobocznych. Niewątpliwym autem gry jest również sposób poruszania się Assasyna – jest niezwykle zwinny i potrafi wspinać się po budynkach. Jest również doskonałym zabójcą, o czym gracz przekonuje się bardzo szybko, wielokrotnie musząc zabijać, by osiągnąć cel.

Kolejną ciekawą propozycją jest The Elder Scrolls. Wyprodukowana przez Bethesda Game seria gier przenosi gracza w fantastyczny świat, do krainy Tamriel, gdzie wciela się on w bohatera, którego wygląd może spersonalizować, i ma za zadanie wykonywanie różnorodnych zadań, by uchronić krainę przed zagładą. Oczywiście nie jest to proste i będzie wymagało od gracza odpowiedniej strategii, umiejętności i refleksu, jednak bogata fabuła gry i przejrzysta grafika zachwycą oczy i umilą nawet najmozolniejsze zadania. W kolejnych odsłonach serii można śledzić przebieg i rozwój fabuły, obserwować ją z różnych stron i za każdym razem odkrywać na nowo, co dodatkowo podnosi atrakcyjność rozgrywki.

Ranking myszek do Dishonored