Dark Souls to seria przygodowych gier akcji typu RPG, którą wyprodukowało studio From Software. Kilkuczęściowa gra przenosi gracza w realia mrocznego świata fantasy, w którym na każdym kroku czyhają śmiertelne zagrożenia. By się im przeciwstawić, trzeba wykazać się doskonałymi umiejętnościami bojowymi i odpowiednim wykorzystaniem broni.

Wcielając się w postać bohatera, zadaniem gracza jest odkrycie całej historii, do osiągnięcia czego będzie musiał wykonać wiele trudnych zadań wymagających często nie tylko doskonałych umiejętności, ale także logicznego myślenia. W grze można często spotkać się z filmowymi urywkami, które dodatkowo pomagają wczuć się w niesamowity klimat świata przedstawionego.

Po wybraniu bohatera, ustaleniu jego klasy i umiejętności, gracz wychodzi bohaterem w świat, a wraz ze zdobywaniem doświadczenia, może dowolnie rozwijać umiejętności swojej postaci. Podczas przygody gracz zdobywa również nowy ekwipunek, który może ulepszać i odpowiednio dopasowywać, by dodatkowo wzmocnić swoją postać. By zdobyć niektóre z rzadszych artefaktów, trzeba będzie się jednak nieźle postarać, bowiem ich zdobycie stanowi spore wyzwanie.

Co oprócz Dark Souls?

Fani serii z pewnością zainteresują się również innymi, podobnymi tytułami, które zapewnią im wiele godzin rozrywki i porównanie pomiędzy ich ulubioną serią i innymi o podobnym klimacie.

Ciekawą propozycją jest Wiedźmin 2: Zabójcy Królów wyprodukowana przez CD Project RED w 2011 roku. Jest to gra RPG usytuowana w fantastycznym świecie stworzonym przez A. Sapkowskiego. Gracz wciela się w rolę jednego z wiedźminów – Geralta – i towarzyszy mu w fascynujących przygodach. Gra posiada bardzo rozbudowaną fabułę, w której nie brakuje wątków pobocznych, niezwykłych zwrotów akcji i mnóstwa wciągających potyczek z przeciwnikami.

Lokacje w grze wiernie odwzorowują te opisywanie przez Sapkowskiego, a dzięki pomysłowości autora gracz napotyka na swojej drodze wiele fantastycznych istot, z którymi będzie musiał się rozprawić, by wykonać powierzone mu zadania. Dzięki rozbudowanemu systemowi wyborów moralnych w drugiej części Wiedźmina decyzje gracza wpływają na rozwój fabuły, doprowadzając do jednego z szesnastu możliwych zakończeń.

Ponadto dynamiczny system walki urozmaicony został o takie elementy jak pułapki i materiały wybuchowe, które niejednokrotnie pomagają w trudnej sytuacji. Jednym z ciekawych wątków pobocznych jest również możliwość flirtowania z kobiecymi postaciami w grze, co może nawet doprowadzić do intymnej sceny łóżkowej.

Warto również zwrócić uwagę na pozycje studia BioWare Corporation i kolejną odsłonę jednej z ich popularnych gier: Dragon Age: Inkwizycja. W rozgrywce gracz wciela się w przywódcę Inkwizycji, który przemierza całą fantastyczną krainę Thedas, by powstrzymać Demony Pustki i zażegnać panujące w krainie konflikty pomiędzy różnymi nacjami. By to osiągnąć, bohater będzie musiał stawić czoła wielu różnym stworom a także wykonywać szereg zlecanych mu zadań, które stopniowo będą przybliżać go do celu.

Top 5 najlepszych gamepadów