Big Farm GoodGame jest darmową grą przeglądarkową, w której gracz wciela się w postać farmera. Główny bohater gry odziedzicza zaniedbaną farmę po zmarłym wujku, jego zadaniem jest uprzątnięcie jej, powiększanie terenów i dbanie o to, by rosły na niej świeże warzywa i owoce oraz by mieszkające na farmie zwierzęta cieszyły się zdrowiem i zapewniały mnóstwo wartościowych produktów.

W trakcie rozgrywki zadaniem gracza jest sadzenie i zbieranie plonów, które przynoszą zysk w postaci pieniędzy, pozwalając dalej rozbudowywać farmę. Gra nie ma konkretnego celu, który należy osiągnąć, chodzi w niej o stały rozwój posesji, wyposażanie jej w nowe budynki i wykonywanie pobocznych zadań, takich jak zasadzenie i zebranie określonych plonów, za które gracz otrzymuje dodatkowe bonusy. Gra posiada również system społecznościowy pozwalający graczom na wzajemną pomoc. Organizuje również tematyczne eventy, podczas których można zyskać unikalne przedmioty.

Inne farmy

Prowadzenie i dbanie o farmę jest niezwykle wciągającym zajęciem, dlatego też warto wiedzieć o istnieniu gier podobnych do Big Farm, by móc w każdej chwili rozpocząć zabawę z nową grą.

Najpopularniejszą alternatywą dla Big Farm jest przeglądarkowa gra, która odniosła niesamowity sukces na portalu społecznościowym Facebook: Farmville 2. Jest to druga z kolei odsłona jednej z najpopularniejszych farm, w której autorzy odświeżyli grafikę i dodali nowe systemy rozwiązań, które dodatkowo urozmaicają rozgrywkę. W Farmville 2 chodzi oczywiście o rozwój farmy, ale dzięki wielu dodatkom i prężnie rozwijanemu systemowi społecznościowemu staje się niezwykle wciągającą i ciekawą grą. Farmville 2 posiada system mikropłatności, który pozwala graczom pomóc sobie w ciężkich chwilach, bądź zakupić dodatkowe pieniądze w grze, dzięki którym można zdobyć unikalne przedmioty.

Ciekawą propozycją dla fanów prowadzenia farmy z pewnością będzie Świat według Zombie ( Zombie Island). Jest to przeglądarkowa gra dostępna na kilku różnych portalach społecznościowych (Facebook, NaszaKlasa, Vk), która polega na rozwijaniu krainy zombie poprzez sadzenie różnorodnych plonów. Jednak nie są to zwykłe plony, można hodować czaszkowe główki, czarne ręce i wiele innych ciekawych roślin. Zasady gry są jednak takie same jak w pozostałych przypadkach – należy wzbogacać się w pieniądze i plony, by móc coraz bardziej rozwijać farmę i poszerzać jej teren.

Jeśli jednak szuka się gry w prowadzenie farmy, która nie wymaga dostępu do Internetu, warto zwrócić uwagę na gry z serii Harvest Moon. Można je znaleźć w wersji na PC, telefon komórkowy i wiele różnych konsoli do gier. Gracz wciela się w rolę bohatera, który dostaje zaniedbaną farmę. Jego zadaniem jest rozwijanie jej, dbanie o plony i zwierzęta, a także wykonywanie dodatkowych zadań i odkrywanie zagadek, a także nawiązywanie kontaktów z ludźmi w mieście i branie udziału w organizowanych w nim zabawach z najprzeróżniejszych okazji.

Ranking myszek do Big Farm